W jakim przypadku warto zaciągnąć pożyczkę?

Pożyczki dzisiaj są bardzo entuzjastycznie podejmowanymi świadczeniami pieniężnymi, zarówno w bankach, jak również tak zwanych parabankach. Czy jednak zawsze należy ją brać?
Przede wszystkim nie warto decydować się na następne zadłużenie, kiedy już i tak nie posiadamy stabilnej sytuacji finansowej.

Niestety ciągle dużo ludzi się na to decyduje, wychodząc z założenia, iż tym sposobem nareszcie spłaci kredyt gotówkowy, jednakże wówczas nawet jeżeli się to uda, należy spłacać kolejny, przez co wpaść możemy w tzw. kredytową spiralę, z jakiej niestety trudno będzie się wydostać. Toteż decydując się już na taki krok warto przejrzeć propozycje pewnych instytucji parabankowych, z jakich uprzednio się nie korzystało. Liczyć wtenczas możemy na pierwszą pożyczkę 0%, czasem w wysokości nawet i do 1000 zł na czas maksymalnie do 30 dni.
kredyt gotówkowy

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
billboard

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Z takich samych produktów finansowych skorzystać również możemy w przypadku, gdy chcemy zdecydować się dla przykładu na szkolenie pozwalające zdobyć lepszą pracę albo też w przypadku chwilowego braku pieniędzy (kiedy musimy uiścić rachunki, bo inaczej odetną nam prąd czy też inne media). Prędkie kredyty można poświęcić bowiem na dowolny cel, którego nie potrzeba wykazywać w składanych wnioskach. Kredyty warto też brać w momencie, kiedy mamy wysoką gwarancję tego, iż w niedługim czasie będziemy mieli przypływ funduszy z tytułu np. wykonywanej pracy czy też pożyczonych komuś pieniążków. Potrzeba chwili będzie nader częstym motorem napędzającym, jeśli idzie o zaciąganie pożyczki.

Może to być podyktowane interesującą promocją na jakiś artykuł, który od dawna pragniemy zakupić. Jeżeli zaciągając pożyczkę nabędziemy go o wiele taniej, to również będzie to słuszna decyzja.

Leave a Reply

*