W jaki sposób zakupić dobrą lawetę? Cenne rady mogą być przydatne dla każdego, kto jest nią zainteresowany

Usterka samochodu może trafić się zawsze i wszędzie, także gdy wszystko wydaje się w porządku oraz postanowiliśmy wybrać się na wczasy. Ale czasami nie upłynie nawet piętnaście minut, a auto gaśnie i w żaden sposób nie udaje się nam go zapalić. W niniejszych sytuacjach niezbędna jest laweta, jaka ściągnie auto z jezdni oraz zawiezie do odpowiedniego warsztatu.

laweta, pomoc drogowa

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy proponujące usługi związane z pomocą drogową nieraz są zmuszone zakupić nową lawetę, dlatego warto poznać parę zaleceń, jakie ułatwią jej wybór. Przede wszystkim laweta może być albo samodzielnym pojazdem, albo przyczepą, jaką trzeba zamontować do samochodu silnikowego mającego odpowiednią konstrukcję. Za pomocą lawety – (zabudowa lawety) można nie wyłącznie transportować samochody, ale również motocykle czy quady, też awaryjne, a wszystko dzięki wciągarce. Wciągarka jest wobec tego niebywale ważnym elementem lawety, na którą musimy zwrócić uwagę, jeśli chcielibyśmy dokonać odpowiedniego zakupu. Poza tym laweta musi być zrobiona z faktycznie trwałych materiałów, a dokładnie z tworzyw o wysokiej wytrzymałości. Wyłącznie wówczas będą w stanie wytrzymać ciężar innego pojazdu. Trzeba także orientować się, iż odróżnia się przeróżnego rodzaju (lawety samochodowe), zarówno jedno-, jak i dwupiętrowe. Lawety bowiem służą nie wyłącznie do ściągania z drogi awaryjnych samochodów, ale również do przewożenia nowych modeli, które dopiero co wyszły z produkcji i muszą być zawiezione do salonu. Laweta musi być zabezpieczona przed korozją, a tutaj zwłaszcza sprawdza się cynk hutniczy.

mechanik, naprawa auta
Na koniec należy powiedzieć, by mieć na względzie cenę – zakup powinien być korzystny, ale nie można kierować się za niewielką cenę, ponieważ może ona wynikać z tego, iż nie wszystko z daną lawetą jest w porządku. Wówczas powinno się szczegółowiej zainteresować tematem albo zupełnie odpuścić.Dzięki zaprezentowanym wskazówkom dobór odpowiedniej lawety już nie będzie taki ciężki, jak może się na początek wydawać. Dlatego nie należy się bać. Niekiedy albowiem lepiej jest posłuchać rozważnych rad, aby nie niepokoić się zakupem – nie da się zaprzeczyć – niebywale wymagającego sprzętu, którym jest właśnie laweta Szczecin.

Leave a Reply

*