W jaki sposób urządzić łazienkę, by najlepiej spełniała swoją rolę? Co jest ważne?

Łazienka powinna być nie jedynie miejscem, w jakim jest umywalka i wanna albo natrysk. Musimy poruszyć swoją wyobraźnię, a przez to można wykreować odpowiedni salon kąpielowy, jaki będzie nam się podobać, a na pewno oczaruje gości. Na jakie natomiast kwestie trzeba zwrócić uwagę, by wszystko było bardzo dobrze dobrane, a meble do łazienki rzeczywiście dobrze dopasowane?

Szafka łazienkowa

Autor: Timm Meunier
Źródło: http://www.flickr.com
W łazience można wykorzystywać sprzęty różnego typu, przykładowo szafki łazienkowe oraz półki, ale także bardziej oryginalne formy, jak stare komody. Przy ich zakupie musimy kierować się takimi zasadami, które wspomogą etap projektowania oraz zagospodarowywania tego pomieszczenia. Podstawowym etapem jest kupno armatury i rozlokowanie jej w wydzielonym pomieszczeniu – meble do łazienki.

Dzięki temu możemy określić ilość miejsca, jakie zostanie w łazience, a jednocześnie odnaleźć meble, jakie będą pasowały do umywalki, wanny lampami (następna strona) prysznica. Następnym ważnym krokiem jest wymierzenie przestrzeni do zagospodarowania. Meble nie mogą przytłoczyć tego miejsca, szczególnie kiedy łazienka jest niewielkich rozmiarów. Trzeba pamiętać o zostawieniu wystarczającej ilości przestrzeni wokół umywalki, wanny lub toalety.

Jeżeli w łazience są wnęki powinniśmy je odpowiednio wymierzyć i do tego wykorzystać pustą przestrzeń. Trzeba również zwrócić uwagę czy w miejscu, gdzie będą zawieszone półki lub szafki nie uniemożliwiają dostępu do istotnych miejsc, jak umywalka kinkiet (zobacz pełna analiza) WC. Aby najlepiej rozmieścić wszystkie meble dobrze jest skorzystać z systemów wspomagających projektowanie.

Gdy decydujemy się na umeblowanie różnych producentów albo też kolekcji, dobrze jest dobrać je klimatem i kolorem. Dobrze więc przed zakupem określić główne barwy i dopiero potem szukać tych najlepiej pasujących rozwiązań. Obecnie nie jest problemem, żeby odnaleźć ten idealny kolor, ponieważ producenci chcą, by ich oferta była bardzo różnorodna i trafiała w gust potencjalnych odbiorców. Pamiętajmy w związku z tym, aby zwrócić uwagę na tego typu rzeczy, a gdy tak zrobimy na pewno zakupimy najlepsze meble do łazienki.

Leave a Reply

*