W jaki sposób współczesny rozwój techniki komputerowej przewrócił do góry nogami tworzenie kolorowych obrazków w 3D

Grafika 3D tworzona za pomocą komputerów zyskuje coraz większe grono odbiorców. Jeżeli niegdyś drobne grafiki wykonywane były ręcznie, to obecnie bardzo pomocna okazuje się nowoczesna technologia. Dysponując wspomnianymi narzędziami teoretycznie każdy jest w stanie narysować każdą postać z kreskówki, tej ochoczo oglądanej przez nasze dzieci.

Jednak bez odrobiny zmysłu plastycznego wszelkie podejmowane próby spełzną na niczym – informatyka daje tylko same właściwe programy, ale talent trzeba wyssać z mlekiem rodzicielki.

wizualizacje 3D - ROX3D

Autor: Daniel Rehn
Źródło: http://www.flickr.com

Artystka, która zarabia na utrzymanie jako rysownik, jest zmuszona obsługiwać popularne aplikacje z ogromną zręcznością oraz wykazać się ponadprzeciętną fantazją. Projekty grafika (więcej informacji) 3d, pracujący w renomowanej firmie przygotowuje dla firm konkretne projekty. Jako że obecnie coraz mniej używa się powszechnie wykorzystywanej niegdyś kredki, to ilustracje do książek dla maluchów przygotowuje się komputerowo (sprawdź pełną ofertę na stronie To znacznie upraszcza cały proces produkcji danej publikacji i oczywiście w znaczący sposób wpływa na ochronę środowiska, bo nie używa się nawet makulatury w trakcie tworzenia ilustracji.

Grafik, który tworzy grafikę 3D wykonuje pracę nie tylko dla wydawnictw oświatowych. Bardzo często opracowuje komercyjne grafiki związane z modelowaniem oraz wizualizacja 3D . Praca do agencji reklamowych daje wiele możliwości rozwoju. Zatrudnienie ilustratora, np. na odległość, to rewelacyjne rozwiązanie dla każdego menedżera, bo nie musi płacić wynagrodzenia dla stałego pracownika. Natomiast sama grafika na reklamę w 3d to całkiem świeży wynalazek, rodem z ostatnich dekad. Obserwując billboardy w każdym ojczystym mieście mamy silne wrażenie, że ta współczesna dziedzina grafiki ciągle się rozwija, a jej twórcy jeszcze nie wypowiedzieli ostatniego zdania.

modelowanie 3D - ROX3D

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com

Niejednemu rodzicowi, który czyta potomkowi bajkę na do łóżka łza się w oku kręci na wspomnienie rysunków sławnych rodzimych artystów. Jeśli trzydziestolatek czytał niegdyś bajki Brzechwy, to z pewnością zapamiętał ilustracje narysowane przez J. M. Szancera. I w tym momencie dochodzimy do wniosku, że tylko talent zapewni artyście wieczność jego dzieł.Rozwój informatyzacji pchnął na nowe tory właściwie wszystkie dziedziny ludzkiego życia. Jeśli weźmiemy pod uwagę szeroko pojęty rysunek, to bez trudu zauważymy, że tak ułatwiono pracę twórcom wszelkiej maści, że zaczęło powstawać bardzo wiele wytworów niskiej jakości.

Współcześnie wyposażone pracownie dają pole do popisu podwładnym zatrudnionym czy to w dziale grafika reklamowa, czy grafika 3d. A poza tym praktycznie każde ujęcie może zostać tak przerobione, że jego twórca nie przyzna się do autorstwa.

Jeśli zaintrygowała Cię ta tematyka, bez ociągania przeczytaj też to unikalne www (http://www.assistly.pl/), ponieważ przeczytasz tam bardzo ciekawe informacje.

Z rozwojem wiedzy informatycznej musi jednak iść w parze talent samych rysowników.

Leave a Reply

*