Jak prędko wypożyczyć samochód?

Czasem dzieją się takie okoliczności w naszym życiu, w których auto potrzebne jest w trybie natychmiastowym. Może to być wypadek, nieprzewidziany wyjazd w gardłowej sprawie, czy też potrzeba odwiedzenia mnóstwa lokalizacji w niedługim czasie. Także w sytuacji, kiedy pojazd zostanie uszkodzony w wyniku kolizji drogowej. Co wtedy? Jakie wymagania muszą być spełnione, żeby otrzymać refundację kosztów wynajmu samochodu na zastępstwo?

sprawdź! Rozporządzenia, które regulują odpowiedzialność ubezpieczalni w ramach umowy OC dla posiadaczy [TAG=pojazdy

mechanicznych, to art. 822 par. 1 k.c. (w zw. z art. 361 k.c.).

Sprawdź moje łącze – tam oczekuje na Ciebie następna dawka super artykułów. Nie odkładaj tego na później! Będzie fajnie, jeśli pozostawisz swą ocenę.

Zgodnie z artykułem 361 par. 1 k.c., osoba zobowiązana do naprawy szkody ponosi nakłady pieniężne za następstwa lub zaniechania z których wynikła szkoda. Także straty poszkodowanego. Od 1999 roku jednak padło wiele wyroków orzekło zwrot kosztów najmu auta zastępczego przez zakład ubezpieczeniowy poszkodowanemu. Zgodnie z art. 361 par. 1 k.c. zniszczenie rzeczy wskutek wypadku powoduje utratę opcji korzystania z niej. Z tego powodu osoba poszkodowana była zmuszona zapłacić za wynajem samochodu, co jest jednym ze skutków poniesionej szkody.
Dodatkowo, trzeba wiedzieć, iż zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego z dnia 17 listopada 2011 r. (sygn. akt III CZP 05/11), prawo do wynajmu auta zastępczego a także do refundacji kosztów z tego tytułu nie jest też uzależniona od możliwości użytkowania transportu miejskiego. Odstępstwo może wystąpić, kiedy osoba poszkodowana dysponuje innym pojazdem którym może jeździć, lub (pokaż szczegóły) gdy właściciel korzysta ze swojego pojazdu tylko okazyjnie.

Ford Fiesta

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Wynajem aut warszawa. To banalne. Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek. W pierwszej kolejności porównaj oferty różnych wypożyczalni, wiek dostępnych samochodów, cennik (wypożyczalnia samochodów w warszawie), rodzaj ubezpieczenia – być może Twoja polisa obejmuje także wypożyczone auta – nie daj się naciągnąć.
Sprawdź opłaty dodatkowe, oraz coraz bardziej popularną możliwość odbioru i zwrotu auta w dogodnej lokalizacji.
Żeby podpisać umowę najmu potrzebne będą dokumenty, takie jak: prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport. W niektórych wypożyczalniach trzeba dokonać rezerwacji. Można to zrobić przez stronę internetową wypełniając odpowiedni kwestionariusz.

Leave a Reply

*