W jaki sposób rolnicy mogą zabezpieczyć swoje maszyny i urządzenia przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Jeszcze do niedawna wiele rolniczych maszyn stało po prostu na placu, gdzie coś wolnego się znalazło. Jednak przechowywane tak sprzęty mogły szybko zniszczeć, dlatego też rolnicy ostatnio je chowają w jakieś zadaszone miejsca.

Bardzo popularne zaczęły być różnego rodzaju wiaty, jakie stawia się sprawnie i niewielkim kosztem, a równocześnie zabezpieczają one wystarczająco to, co znajduje się w środku. Typowa wiata na maszyny (www.magicplay.pl/?pl_produkty,1) rolnicze posiada jedną albo dwie otwarte ściany, przez jakie można wjeżdżać maszynami do wnętrza. Najbardziej popularnym materiałem używanym do produkcji tego typu hal są blachy stalowe, są one bardzo wytrzymałe, lekkie i jednocześnie szybkie w montażu. W wielu przypadkach wykorzystuje się również konstrukcje zrobione z pustaków albo cegieł, ten rodzaj materiału także świetnie daje sobie radę w tego typu konstrukcjach (szczegóły w podanym źródle).

wiata na maszyny rolnicze

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Wiaty z uwagi na liczne zalety słusznie są tak popularne, ale ostatnio klienci coraz chętniej wybierają hale łukowe. Tego typu hale można budować bez żadnych fundamentów, wystarczy utwardzona betonowa lub asfaltowa powierzchnia. Są to samonośne konstrukcje, nie mają w środku żadnej konstrukcji wspornej. Bardzo dużym plusem hal tego typu jest bardzo prosty i szybki montaż.

Hale kupowane są pod postacią prefabrykowaną, ze wszystkimi elementami, które trzeba jedynie złożyć na miejscu, co nie jest skomplikowanym zabiegiem i nie będzie wymagało jakiś specjalnych narzędzi. W zestawieniu z wiatami łukowe hale są dużo tańsze i łatwiejsze w stawianiu, więc wielu rolników chętniej je wybiera.

Leave a Reply

*