W jaki sposób przygotować swoją córkę do pierwszej komunii świętej?

Sezon na komunie święte już za pasem, a więc czymś wielce ważnym jest to by przygotować swoją córeczkę, pewnie 9-latkę, do owej jakże ważnej uroczystości. Wiadoma sytuacja: komunia święta jest niejako o wiele bardziej komercyjna, niż niegdyś. A więc to znaczy, że choć dzieciaki ciągle dbają o sferę duchową, no ich rodzice również, to jednak ciężko nie rzec, iż nierzadko prezenty są nieco nawet bardziej istotne, niż duchowość. No cóż, może kwestie duchowe pozostawmy duchownym oraz katechetom, a faktycznie poruszmy kwestie tak jakby typowo materialne. Jednakże czy to coś tak mocno złego?

Zwracajmy uwagę, iż na całe szczęście można jakoś połączyć w zdrowy sposób sprawy religijne z materialistycznymi. Spokojna głowa: właśnie takie są czasy. Jeśli przyszło nam funkcjonować w mocno nowatorskich czasach, to jednakże trudno się dziwić, że nasza córka nie chciałaby dostać wielu prezentów i elegancko wyglądać…

kościół

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

A właśnie: należy poruszyć niesamowicie ważną kwestię, a konkretniej: co zrobić, jeżeli chcemy po prostu spowodować, że właśnie nasza córeczka będzie bardzo pięknie się prezentowała? Wielce znaczącą kwestią jest to, aby w żadnym razie nie szczędzić pieniędzy na suknię komunijną. Musimy mieć na uwadze, iż nigdy nasza dziewczynka nie może mieć jakichkolwiek kompleksów mających związek ze swoją suknią. Zwracajmy uwagę, że wyłącznie piękne suknie do Komunii Świętej są niejako fantastyczne, no na wagę złota. W bardzo wielu polskich parafiach nie ma już sukienek, a tylko alby, ponieważ nieco biedniejsze 9-latki miały problemy dotyczące tego, że ich suknia nie wygląda jak ubrania córek doktorów, biznesmenów, etc.

Zapamiętajmy, iż jeżeli w naszej parafii ciągle są właśnie sukienki, przydałoby się nieco wykosztować, lecz no przynajmniej nie dopuszczać do tego by córka miewała nawet małe powody do płaczu. No wiadomo – pierwsza komunia wydarza się tylko raz w ciągu własnego życia, zatem czymś wielce istotnym jest to by zadbać o własną córkę.

Podobnie zajmujące zagadnienia znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeżeli chcesz je zgłębić – zobacz pod linkiem czapka dziecięca, który jest tu.

Nawet jeśli to przesadnie próżne zachcianki.

Leave a Reply

*