W jaki sposób kobieta może trochę unowocześnić wygląd pokoi, szczególnie kiedy mieszka w wiekowym budownictwie

Mieszkanie w stuletnim domu zdaje się mieć tyle samo zalet, co wad. Okrągłe wnęki okienne lub półokrągłe łuki zamiast drzwi dają pole do popisu tym najbardziej twórczym umysłom. Niektóre panie wcale nie chcą mieszkać w takich niewspółczesnych wnętrzach. Jeśli jednak nie ma innego wyjścia (np. wynajęcie mieszkania w miasteczku nie wchodzi w rachubę), to należy tak zaprojektować wnętrze, aby nawiązywało swoją prezencją do XXI-wiecznych, a zarazem luksusowych mieszkań. Na takie zadania wcale nie będą konieczne wielkie sumy pieniędzy. Nawet niewielkie zmiany, wprowadzone dzięki odłożonym 200 zł, mogą zaskoczyć niejednego niedowiarka.

zasłony

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w domu pozostaje salon. To właśnie tutaj podejmujemy gości, a i dość często spędzamy długie zimowe wieczory. Z tej też przyczyny komplety zasłon do salonu muszą być nieprzezroczyste, aby ludzie spacerujący trotuarem nie kierowali ciekawskich spojrzeń w kierunku okien. A co zrobić, aby nasz salon wydawał się bardziej współczesnym pokojem? Jednym z tych najprostszych rozwiązań mogą stać się powieszone w oknach firanki makarony, które swoim nietuzinkowym wyglądem sprawią, że wnętrze (polecamy również) będzie wyglądało się całkiem odmiennie. A do takich firan znakomicie pasują takie zasłony do salonu, które eksponują odcień ścian.

Zasłony trzeba również właściwie dobrać do rozmiarów okna. W starych mieszkaniach zazwyczaj mamy niewielkie otwory okienne, a na ich powiększenie decydują się nieliczni – ściany bywają grube, a większe okna w żaden sposób nie podkreślą zabytkowego charakteru budynku. Trzeba więc radzić sobie inaczej i we wspomnianej sytuacji zakupić krótkie firanki makarony w kolorze uniwersalnej bieli, a z nimi doskonale będą łączyć się krótkie zasłony w niezwykłe kwiatowe aplikacje. A poza tym zawieszenie zasłon oraz firan sięgających trochę poza parapet przynosi niespodziewane korzyści. Pod oknami zazwyczaj montowane są grzejniki, a jeśli nie zakryjemy ich jakimikolwiek tkaninami, to w pokoju powinno być zimą o wiele cieplej.

Firany do salonu (do kupienia online), tak samo zresztą jak i te zawieszane w pozostałych częściach domu, są zazwyczaj wykonane z materiałów sztucznych. Kiedyś bardzo modne były firany, które na całej szerokości miały wyhaftowane najróżniejszej szerokości pasy wzorów geometrycznych. Dzisiaj, aby nieco unowocześnić wnętrze, wystarczy zakupić modele, które wyglądają zgoła w zupełnie inny sposób. Możemy się zatem pokusić o firany z firany > kontynuujtnymi wzorami rozrzuconymi po całości. A jeżeli dodatkowo przy produkcji została wykorzystana srebrna nitka, to nasze okno w pogodne dni będzie błyszczeć niczym łąka zakryta zmrożonym śniegiem.

Leave a Reply

*