Jak działają osuszacze powietrza?

Niektóre gałęzie przemysłu do produkcji wysokojakościowych wyrobów potrzebują bardzo suchego powietrza. Dotyczy to głównie przemysłu związanego z produkcją leków, energetycznego i spożywczego. Suche powietrze zapobiega rozwojowi drobnoustrojów, bakterii i grzybów. Odgrywa to ważną rolę w każdej z wymienionych gałęzi przemysłu. Lekarstwa powinny powstawać w warunkach sterylnej czystości, żywność produkowana w atmosferze ochronnej dłużej jest zdatna do spożycia, suche powietrze zapobiega pojawianiu się zwarć, które mogą być niezwykle szkodliwe dla urządzeń energetycznych. W celu otrzymania tego rodzaju warunków stosuje się specjalne przyrządy, które mają za zadanie osuszyć powietrze atmosferyczne.

Osuszanie powietrza w większym stopniu może się odbywać dzięki zaawansowanym prawom fizyki związanymi z właściwościami wody. Zjawisko wykorzystywane w osuszaczach atmosferycznych określa się mianem adrorpcji.

Jeżeli uważasz, że ten tekst jest godny zainteresowania, to co stwierdzisz, kiedy przeczytasz więcej wiadomości z tego źródła (http://www.inter-bis.pl/wielopily)?. Zwyczajnie kliknij tutaj i sprawdź.

Opiera się ona na wiązaniu nadmiaru wody przez specjalny materiał do tego przeznaczony. Osuszacze wykorzystujące to zjawisko to osuszacze adsorpcyjne ((pomocne źródła)). Urządzenia te wprowadzają powietrze pod ciśnieniem do bębna wypełnionego Specjalną substancją, ogrzewają je i schładzają w dobrze dobranym cyklu dla pozbycia się jak największej ilości wody z powietrza. Znaczące, żeby w fanryce były warunki zmniejszające ilość wprowadzanego wilgotnego powietrza, w przeciwnej sytuacji stosowanie urządzenia nie ma sensu.

maszyna

Źródło: sxc.hu

Urządzenia osuszające są również używane w urządzeniach pneumatycznych. Wyższe ciśnienie wytrąca z powietrza wilgoć, która jest niepożądana w każdym układzie mechanicznym. Wilgoć z mechanizmów pneumatycznych usuwa się instalując w nich osuszacze wysokociśnieniowe . Zasada funkcjonowania jest podobna, ale wydajność i wytrzymałość jest proporcjonalnie większa. Tego rodzaju osuszacz powinien być w stanie wytrzymać ciśnienie panujące w układzie, które nierzadko przekracza sto atmosfer. Innym sposobem wytrącania wilgoci z mechanizmów funkcjonujących pod ciśnieniem jest jego ochładzanie.

Czy taka tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (https://www.inter-bis.pl/regeneracja-pil), która dotyczy omawianej sprawy, zatem zapewne także Cię zainteresuje!

Jest to metoda równie skuteczna co adsorpcja, wymaga jedynie zastosowania innych procesów technologicznych w czasie twrzenia urządzenia.

Leave a Reply

*