W jaki sposób dopasować adekwatną suknię na komunię dla kilkuletnej dziewczynki?

Pierwsza Komunia Święta to unikalna ewentualność w życiu każdego dziecka. W szczególności dla dziewczyn to moment, w jakim po raz pierwszy mogą wystąpić w ślicznej długiej sukni i poczuć się niby drobne kobiety. Choć w poniektórych parafiach rządzą bliźniacze ubiory, białe alby i pokrewne rozwiązania, to w większości wciąż suknie komunijne jest dozwolone selekcjonować dowolnie.

Powinno się zastanowić się nad tym, jaka suknia będzie poprawna dla małej dziewczynki, zanim podejmiemy wolę o jej kupnie.

komunia

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Suknie komunijne często przypominają na myśl suknie weselne, a to ze względu na to, że w podobny sposób są długie, białe i bajecznie śliczne. Dodatki również są pokrewne – na przykład wianki komunijne, które są odpowiednikiem wianków ze świeżych kwiatów, wybieranych raz za razem nagminniej zamiast welonu. Znaczące jest mimo to, by suknie komunijne były właściwie stonowane, dopasowane do wieku dziecka i wykonane z takich półproduktów, które będą dla niego bezpieczne. Co chwila częściej producenci takich sukienek wykonują je z antyalergicznych, atestowanych towarów najwyższej próby, dzięki czemu skóra w takim odzieniu ma możliwość odetchnąć. To znaczące, bo drobne panny nie są faktycznie nadzwyczaj odporne na stres połączony z sytuacją, przeciągłe stanie w ciągu ceremonii tudzież upalne powietrze w zatłoczonym kościele. Podobnie wianki komunijne powinny być przykrojone do okręgu głowy tak, by nie uciskać jej i nie wywoływać kolejnego dyskomfortu dla dziecka (wianki na I Komunię Świętą).

Co ważkie, a o czym raz za razem zapominają rodzice – kupując sukienkę na eucharystię naszej córki, wypada wziąć pod atencję również jej zdanie! W żadnym wypadku nie powinno narzucać sie dziecku czegoś, co mu się nie podoba, bo to także oddziałuje ujemnie na komfort w danym dniu.

Ten artykuł, który w tej chwili czytasz posiada fascynujące informacje, lecz jeśli pragniesz zdobyć podobne wiadomości na omawiany wątek, to sięgnij po źródło (http://www.asterion.com.pl/).

Podobnie potrzebnym zabiegiem są przymiarki, gdyż suknie komunijne powinny być uszyte na miarę, tak aby panny czuły się w nich swobodnie. Podobnie sprawa wygląda, podczas gdy nabywamy wianki komunijne.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie te szczegóły to zabiegi dotyczące zagwarantowania dziecku odpowiedniego samopoczucia w tak okazjonalnym dniu. Oczywiście nie należy nie pamiętać o tym, by sukienka była skromna, bez bezużytecznych dodatków i świecących detalów.

Leave a Reply

*