W jaki sposób dopasować adekwatną suknię na komunię dla kilkuletnej dziewczynki?

Pierwsza Komunia Święta to unikalna ewentualność w życiu każdego dziecka. W szczególności dla dziewczyn to moment, w jakim po raz pierwszy mogą wystąpić w ślicznej długiej sukni i poczuć się niby drobne kobiety. Choć w poniektórych parafiach rządzą bliźniacze ubiory, białe alby i pokrewne rozwiązania, to w większości wciąż suknie komunijne jest dozwolone selekcjonować dowolnie.

Powinno się zastanowić się nad tym, jaka suknia będzie poprawna dla małej dziewczynki, zanim podejmiemy wolę o jej kupnie.

komunia

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Suknie komunijne często przypominają na myśl suknie weselne, a to ze względu na to, że w podobny sposób są długie, białe i bajecznie śliczne. Dodatki również są pokrewne – na przykład wianki komunijne, które są odpowiednikiem wianków ze świeżych kwiatów, wybieranych raz za razem nagminniej zamiast welonu.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego artykułu i czytaj dalej obrazy na szkle do salonu o tym, co najbardziej Cię zajmuje.

Znaczące jest mimo to, by suknie komunijne były właściwie stonowane, dopasowane do wieku dziecka i wykonane z takich półproduktów, które będą dla niego bezpieczne. Co chwila częściej producenci takich sukienek wykonują je z antyalergicznych, atestowanych towarów najwyższej próby, dzięki czemu skóra w takim odzieniu ma możliwość odetchnąć. To znaczące, bo drobne panny nie są faktycznie nadzwyczaj odporne na stres połączony z sytuacją, przeciągłe stanie w ciągu ceremonii tudzież upalne powietrze w zatłoczonym kościele. Podobnie wianki komunijne powinny być przykrojone do okręgu głowy tak, by nie uciskać jej i nie wywoływać kolejnego dyskomfortu dla dziecka (wianki na I Komunię Świętą).

Co ważkie, a o czym raz za razem zapominają rodzice – kupując sukienkę na eucharystię naszej córki, wypada wziąć pod atencję również jej zdanie! W żadnym wypadku nie powinno narzucać sie dziecku czegoś, co mu się nie podoba, bo to także oddziałuje ujemnie na komfort w danym dniu. Podobnie potrzebnym zabiegiem są przymiarki, gdyż suknie komunijne powinny być uszyte na miarę, tak aby panny czuły się w nich swobodnie. Podobnie sprawa wygląda, podczas gdy nabywamy wianki komunijne.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie te szczegóły to zabiegi dotyczące zagwarantowania dziecku odpowiedniego samopoczucia w tak okazjonalnym dniu. Oczywiście nie należy nie pamiętać o tym, by sukienka była skromna, bez bezużytecznych dodatków i świecących detalów.

Leave a Reply

*