W jaki sposób dobrać dach do auta? Jakiego typu mamy rodzaje dachów, na co zwracać uwagę podczas wybierania?

Belki bazowe stają się podstawą tak naprawdę każdego akcesorium, i to czy weźmiemy bagażniki przeznaczone na narty, rowerowe, czy pojemne boxy bagażowe. Wielki wybór w gwarancji bagażników bazowych umożliwia dobieranie belek, które staną się dostosowane do charakterystyki przewożonego ładunku i ogólnej estetyki. Jeszcze jakiś czas temu sprawa bagażników, które były umieszczane do samochodu przedstawiała się dość prosto, ponieważ system montowaniu był zunifikowany.

bagaznik dachowy

Autor: pirhan
Źródło: http://www.flickr.com
Bagażniki ostały umocowane do tak zwanej rynienki. Dzisiaj, na tyle zróżnicowana jest karoseria aut, jak również punkty do montażu bagażników, że dobro bagażnika jest bardziej zawiły. Zmniejszone są też szanse dobrania jedynego bagażnika do wielu aut. Jakie mamy rodzaje? Dachy standardowe, które nie posiadają pochodzących z fabryki punktów montażowych. Niektórzy mają pomysły, żeby robić dziury w karoserii, gdy brakuje odpowiednich punktów. To niewłaściwy wybór, znacznie lepiej wybrać rozwiązania niewymagające fabrycznego przygotowania. Łapy bagażnika więc mocowane są na krawędzi dachu auta, między szybą a dachem. Sprawdź informacje o belkach dachowych Dobrze, żeby zamontowanie belek zachodził w sprawdzonym punkcie, tam możemy skorzystać e specjalistycznej pomocy, a belki dachowe, które wybraliśmy zaczną doskonale pasować. Następny rodzaj to dachy z fabrycznie spreparowanymi elementami zamontowania bagażnika. Producent samochodu przewidział, w którym miejscu mają być założone te punkty dachu auta. Czasami te punkty ukryte są w dachu auta, w niektórych przypadkach trzeba zastosować znacznej ingerencji w karoserii. Odmienny rodzaj to dachy mające relingi standardowe a także zintegrowane. Do samochodów, jakie wyposażono w relingi dachowe należy stosować tez odmienne elementy do montowania bagażnika, zależnie od rodzaju relingu. po pierwsze mowa jest o standardowych relingach z wyraźnie zaznaczonym prześwitem między relingiem a dachem.zerknij tutaj silment silment

Chlapacze – dodatkowe informacje
Są jednak również rozwiązania dla relingów o większej masie o przekroju eliptycznym, okrągłym albo innym, niż trójkątny. Są też bagażniki zamontowane na tak zwanych relingach zintegrowanych, w których nie ma prześwitu między relingiem a dachem.

Czy zaintrygowała Cię autorska strona internetowa (https://aircom.ag/pl/rozwoj-wiazek-elektrycznych/)? Szalenie mi miło. Fantastycznie będzie, jeśli stracisz jeszcze sekundę, aby zostawić swoją ocenę.

Musimy wówczas stosować odpowiednio dopasowaną stopę, która odpowiada właściwemu dla każdego modelu auta, profilowi relingów. Pamiętajmy, żeby zawsze kupować takie rzeczy w porządnych sklepach, z pozostałym asortymentem, jak na przykład chlapacze. Sprawdź tutaj

Leave a Reply

*