W jaki sposób dbać o włosy? Poznaj odpowiednie metody na ładną fryzurę

Każda kobieta chce mieć ładne włosy, lecz nie wszystkie panie są zorientowani, w jaki sposób się o nie troszczyć. Nie wystarczy bowiem umyć głowę oraz iść spać, ponieważ nie każda przedstawicielka płci pięknej może pochwalić się grubymi, mocnymi włosami. Większość pań ma delikatne, cienkie kosmyki, jakie jeszcze osłabiamy nieprawidłowymi sposobami pielęgnacji oraz zabiegami chemicznymi u fryzjera. Pierwszym krokiem do otrzymania ładnej fryzury jest wprawne mycie głowy.

przedłużanie włosów

Autor: Sean C
Źródło: http://www.flickr.com
Można to robić każdego dnia, jeśli będziemy stosować delikatny szampon, dostosowany do rodzaju naszych włosów. Gdy są tłuste, używajmy kosmetyków przeznaczonych do włosów przetłuszczających się, w przypadku włosów farbowanych zaś konieczne będą szampony utrzymujące kolor oraz blask.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jest nam miło. Pewnie wyrazisz chęć również przeczytać kolejne ciekawe treści? Trzeba jedynie najechać na łącze do wpisu (https://wolomin.centrumdemed.pl/kontakt/) i voila.

Nie można używać za gorącej wody, a najlepiej jest wykonać ostatnie płukanie przy użyciu wody chłodnej, która pozamyka łuski włosa. Po myciu warto jest wetrzeć we włosy odżywki albo balsamy.

Niektóre z nich domagają się spłukiwania, inne można zostawić na głowie, jednak nie stosuj ich, jeżeli twoje kosmyki szybko się przetłuszczają. Jeszcze szybciej będą nieświeże, przez co już na wieczór mogą nie wyglądać atrakcyjnie. W celu wygładzeniu struktury włosa oraz nabłyszczeniu fryzury poleca się jedwab do włosów, najlepiej z LokiKoki. Nadaje im połysku, a równocześnie nie obciąża, dlatego nadaje się do wszelkich typów włosa. Jego bezdyskusyjną zaletą jest ponadto ochrona przed utraceniem wilgoci, co jest istotne zwłaszcza dla pań korzystających z urządzeń do stylizacji fryzury, np. z prostownicy.

Nie zapominajmy jednak, by nie przesadzić z ilością jedwabiu, gdyż zbyt duża ilość wskazanego kosmetyku może sprawić, iż będziemy musieli jeszcze raz umyć głowę. Włosy będą wyglądać na brudne oraz nic nie będzie można z nimi zrobić. Włosy po myciu najlepiej jest delikatnie wytrzeć ręcznikiem. Suszarka do włosów nie jest polecana, chyba że będziemy suszyć głowę chłodnym powietrzem, które podobnie jak chłodna woda zamyka łuski. Teraz już masz orientację, jak zatroszczyć się o swoje włosy. Pamiętając o zaprezentowanych zaleceniach nie musisz się obawiać, że będą wypadać bądź utracą swój blask. Wydobędziesz ich naturalne piękno i sprawisz, że twój partner nie będzie mógł oderwać od nich spojrzenia.

Leave a Reply

*