Zabawki dla dzieci

Dzieciństwo to jedyny taki okres w życiu człowieka. Kiedy byliśmy mali, nie docenialiśmy tego szczególnego czasu, gdy byliśmy w stanie spać do oporu ( a i tak wstawaliśmy rano!), skakać beztrosko po parku i nie martwić się o następny dzień. Te wyjątkowe lata szybko przemijają. Często jednak dorośli zapominają, jak wyjątkowy jest to etap w życiu malucha. Nasza pociecha właśnie w dzieciństwie poznaje otoczenie. Toteż niezmiernie ważną rolę w wychowaniu odgrywa zabawa. To dobra droga, aby zaszczepić maluchowi reguły w przyjemny sposób.

Jeśli mamy jeszcze jakiekolwiek opory, przyjrzyjmy się naszym pociechom. Dziewczynka, która bawi się lalą, bardzo często naśladuje zachowania zaobserwowane u rodziców. Wszystkie córki zwykle bawią się w mamusie. Wożą własne lale w wózeczkach, zmieniają im pieluchy, karmią i utulają do snu. W taki sposób przygotowują się do roli mamy.

Jeśli opublikowane tutaj materiały dają Ci do myślenia, to dodatkowo zerknij na informacje (www.lingtutor.pl/zapisy-na-lekcje-przez-skype), które zobaczysz, gdy klikniesz ten odnośnik!

Lecz to nie odosobniona sytuacja. Również dorośli są w stanie ukształtować dane zachowania u własnych pociech. Zabawka smoby kuchnia umożliwia dziewczynce wejść w rolę pani domu. Warto przyłączyć się do zabawy i przygotowywać z pociechą posiłek, ucząc je, aby następniesprzątnęło talerze (zestaw ma też zlewozmywak). Przyszłe kuchareczki zapoznają się ze sprzętem kuchennym oraz wypracowują w sobie nawyk przygotowywania własnych posiłków.

Autor: VTech

O tym, że dzieci zdobywają doświadczenie przez zabawę, można przekonać się, obserwując małe kobietki, które bawią się lalkami barbie. Każda z nich naśladuje pewien wzorzec- może to być mama, ciocia albo prezenterka z telewizji. Dziewczynki często odgrywają coś w rodzaju filmu. Ale nie tylko płeć piękna łączy miłe z pożytecznym. Chłopcy od małego sięgają po samochody, koparki, traktory, czy wozy strażackie. Budują w ten sposób własną tożsamość. Produkty smoby również pomagają młodemu mężczyźnie. Skrzynia z narzędziami to dobry pomysł dla majsterkowicza. Produkty smoby rozwijają również inne hobby dzieciaków. Możemy podarować maluchom zestaw lekarza, czy mały (supermarket Kielce). Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.

Leave a Reply

*