Urządzenia pneumatyczne i ich producenci

Przyrządy pneumatyczne mają bardzo rozległe wykorzystanie. Ich działanie opiera się na zastosowaniu mechanizmu pneumatycznego. Mechanizm taki z kolei opiera się na energii sprężonego powietrza. Wytwarza się w nim bardzo duże ciśnienie, dzięki czemu powstaje energia do poruszania różnego typu przyrządów, takich jak między innymi prasy pneumatyczne. Maszyny te wykorzystywane są między innymi do wygładzania i zginania metalowych przedmiotów. Przyrządy takie posiadają zróżnicowane parametry, z których najważniejszym jest siła nacisku na określone tworzywo. Istnieje wielu producentów maszyn opartych na pneumatyce. Jednym z tych przedsiębiorstw produkcyjnych jest na przykład Parker ((źródło)), będący znaczącą korporacja tego typu w skali międzynarodowej, jak również krajowej.

http://www.arapneumatik.pl/

Źródło: http://www.arapneumatik.pl/

Urządzenia pneumatyczne
Poza prasami pneumatycznymi znaczna liczba innych maszyn ma takie mechanizmy. Przykładowo siłownik pneumatyczny, który jest odmianą silnika, wykorzystywany jest jako napęd dla większej części maszyn wykorzystywanych na budowie, do których należy na przykład koparka. Wykorzystywany jest także w układach hamulcowych samochodów. Pneumatyka (www.arapneumatik.pl/k-260-szybkozlaczki-pneumatyczne-parker-rectus) występuje w wielu powszechnie używanych narzędziach.

=

Jednym z najszerzej wykorzystywanych jest młot pneumatyczny, będący urządzeniem wielofunkcyjnym. Tę zasadę działania wykorzystują też takie narzędzia jak między innymi wiertarki. Ponadto do narzędzi wykorzystujących pneumatykę zalicza się również różnego typu pistolety. W zależności od miejsca wykorzystania mogą to być pistolety na różnorodne materiały. Przykładowo w warsztacie samochodowym szerokie zastosowanie znajdują pistolety na lakier.

Przedsiębiorstwa produkcyjne
Jedną z dużych firm międzynarodowych, specjalizujących się w produkowaniu urządzeń wykorzystujących pneumatykę, jest Legris. Jest to francuska korporacja, posiadająca swoją filię także w Polsce.

Zainteresował Cię ten tekst? Odwiedź pomocny link (http://www.arapneumatik.pl/k-12-przepustnice-armatury-przemyslowej), a odkryjesz więcej danych na ten wątek, które na pewno Cię zaciekawią.

Przedsiębiorstwo to posiada bardzo szeroki wybór przyrządów opartych na mechanizmie pneumatycznym. Są to między innymi różnego rodzaju zawory, a także siłowniki. Innym znanym producentem elementów tego rodzaju jest szwajcarska firma Hoerbiger (użyteczna treść). Jest jedną z największych firm tego typu w skali świata. Wyroby tej marki także do kupienia są na terenie kraju.

Leave a Reply

*