Urządzanie ogrodu Dobre tipy

Ogród to miejsce, które ma służyć odpoczynkowi i odprężeniu na łonie przyrody. Powinien stanowić oazę spokoju dla jego właścicieli. Zależnie od upodobań i ilości wolnych chwil ogrody będą wyglądać w różny sposób. Lata temu przydomowy ogródek wykorzystywany był w pierwszej kolejności do hodowania warzyw i owoców, by nie trzeba było ich kupować. Jeżeli teren był wystarczająco duży, przewidywało się miejsce na sad, gdzie umieszczano drzewa owocowe.

Na dzień dzisiejszy występuje to coraz rzadziej, ludzie mają niewątpliwie coraz mniej czasu na pielęgnacje ogrodu oraz rosnących tam roślin. Często jest tak, że w mniejszym ogrodzie występuje parę drzewek owocowych, a oprócz tego rośliny w dużej mierze dekoracyjne. Istnieje sporo takich roślin i krzewów, które wymagają minimalnej uwagi i same są w stanie się rozwijać i rosnąć.

Czy ten post był ciekawy, ale masz ochotę na kolejne? Pragniesz poznać link do serwisu? Zatem namawiamy – trzeba wyłącznie najechać myszką.

Planując ogród [pielęgnacja krzewów] można Zastosować bardzo wiele różnorodnych rozwiązań.

Oczko wodne

piękny ogródek

Autor: justgrimes
Źródło: http://www.flickr.com

Chętnie wykorzystywanym elementem nowoczesnych ogrodów jest oczko wodne. Jest to po prostu niewielki staw, gdzie rosną rozmaite rośliny i mieszkają małe wodne stworzenia. Wokół oczka i na jego dnie można umieścić kamienne otoczaki lub inne kamienie, by dno sadzawki w jak największym stopniu upodobnić do naturalnego stawu. Mogą tam mieszkać żaby i pozostałe płazy, można także kpić ryby. Niezwykle ciekawie prezentują się na przykład karpie koi, które mają charakterystyczną złotą barwę. Oczka wodne tworzy się z użyciem różnych technologii. Popularne są przykładowo oczka wodne z folii, za pomocą której uzyskuje się maksymalną szczelność.

Ścieżki i rabaty
Standardowy ogródek był dawniej podzielony na rabaty, pomiędzy którymi znajdowały się przejścia. Na dzień dzisiejszy w tym aspekcie panuje zupełna dowolność, ścieżki można wytyczać w dowolny sposób. Warto jednak ścieżki te wzmocnić. Do tego celu także wykorzystywane są otoczaki w ogrodzie firmy Kohut. Poszczególne rabaty bywają różnej wielkości i różnorodnych kształtów. Ogród nie musi być drobiazgowo rozplanowany, istotne by odpowiadał jego właścicielom. Jeżeli nie ma się pomysłu lub czasu na zagospodarowanie fragmentu przestrzeni, warto w tym miejscu zorganizować trawnik. Trzeba tylko od czasu do czasu go skosić i podlać by wyglądał jak najlepiej. Można również posiać stokrotki, które dodadzą mu uroku.

Leave a Reply

*