Urządzamy pokój sypialny styl współczesny

Sypialnia to domowy azyl, miejsce ukojenia, harmonii, intymności. Niezależnie od tego, który styl aranżacji wybierzesz – współczesny, romantyczny, orientalny, retro, lub zupełną awangardę – jedno powinno być pewne – powinna być jak z marzeń!

Prawdopodobnie w alkowie spędzamy jedną trzecią naszego żywota, zatem to najważniejsze pomieszczenie w naszym domu. Powinna być więc wygodna, piękna, niemal luksusowa. A przede wszystkim powinna odzwierciedlać nasz styl, demonstrować nasze ja. Nowoczesna prostota. Dla wszystkich, którzy uwielbiają być na czasie.

ciemna bawełniana pościel

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com

Geometryczne figury, prosta forma i… i nic więcej. Taki jest styl nowoczesny. Nie odnajdziemy w tym miejscu klasycznej lampki nocnej, nostalgicznej toaletki, rzeźbionych mebli, klasycznej firanki w oknie. Duża przestrzeń, proste sprzęty sosnowe oraz gra nasyconych odcieni – tak wygląda współczesna alkowa. Wydawałoby się, iż skromnie, iż nudno? Nic bardziej błędnego. Gra odcieni. Zdecydowane barwy dają odczucie pełnego ekspresji pomieszczenia. Nie lękajmy się ostrych barw, jak czerwony, brąz, zieleń. Jeśli wnętrze wydaje nam się nazbyt ciemne, to zawsze można je ożywić np. jasną podłogą. Kontrasty kolorystyczne w tego rodzaju aranżacjach grają bardzo ważną rolę. Jeżeli nie lubimy ciemnych barw na ścianach, to wyselekcjonujmy jasne barwy (biel, beżowy, popiel), ale nie zapomnijmy o kontrastowych meblach, podłodze, dodatkach tj. pościel bawełniana 3d. Odpowiednie oświetlenie. W alkowie najważniejszą rolę odgrywa światło dekoracyjne, które nadaje wnętrzu intymności, buduje nastrój. Powinniśmy zatem zrezygnować z światła środkowego, na rzecz dokładnie lamp ogniskujących światło na ścianach. Światło powinno być łagodne, o ciepłej barwie. No i oczywiście, jeśli aranżujemy sypialnię w stylu współczesnym, to i takie też muszą być lampy.

Dodatki i akcenty. W projektowaniu właściwie każdego pomieszczenia najwięcej uwagi przywiązujemy do sprzętów, posadzek, odcienia ścian. Tymczasem dodatki mogą grać newralgiczną rolę również w alkowie. Podstawowym akcentem w sypialni jest rzecz jasna pościel z bawełny – zobacz całą ofertę prodtuków zaprzyjaźnionego sklepu (zobacz całą ofertę prodtuków zaprzyjaźnionego sklepu), jednakże nie zapominajmy też o dekoracyjnych poduszeczkach. Stosownie dobrane, niedbale rzucone na łóżko, w parę chwil przeistoczą każde pomieszczenie.

Leave a Reply

*