Pomysły na prezenty na komunię

W ostatniej dekadzie średnia cena prezentu komunijnego wzrosła nawet kilkakrotnie. W latach 90 do nagminnie dawanych prezentów zaliczały się: rowery, zegarki, klocki i pozostałe zabawki. Aktualnie zwykle preferowane są urządzenia elektroniczne: konsole do gier, tablety, smartfony, komputery itp. Budżety niektórych przyjęć komunijnych są w stanie dorównać na chwilę obecną środkom potrzebnym na wyprawienie wystawnych przyjęć ślubnych.

Klocki lego na prezenty komunijne

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy rodzice urządzają dzieciom przyjęcia komunijne w luksusowych lokalach gastronomicznych, przy akompaniamencie orkiestry czy didżeja, najbardziej ekskluzywne lokale w sezonie komunijnym są rezerwowane z rocznym wyprzedzeniem. Co znamienne, tego rodzaju przepych jest preferowany głównie przez rodziny umiarkowanie bądź mało pobożne.

Dlaczego nie dawać elektronicznych gadżetów?
Kupowanie elektronicznych gadżetów pociąga za sobą sporo trudności. Nigdy nie można być pewnym, że inna osoba nie kupiła podobnego upominku, występuje również spora możliwość, że prezent nie przypadnie dziecku do gustu.

Jeśli publikowany tekst pochłonął Cię kompletnie, to sprawdź także odmienny oryginalny tekst, który niewątpliwie posiada równie pasjonujące informacje.

W celu zaoszczędzenia można bowiem nabyć wcześniejszą wersję gadżetu, o jakim marzy dziecko, co może je zdenerwować. Wbrew pozorom cały czas dużym zainteresowaniem cieszą się klocki, warto zobaczyć: najwyższej jakości mega blocks hot wheels. Elektronika jest oprócz tego wrażliwa na różnego rodzaju awarie – od zalania, po uszkodzenia mechaniczne czy spowodowane wpływem pola magnetycznego, co przy dużej aktywności dziecka może zaowocować błyskawicznym zniszczeniem takiego drogiego prezentu. Nabywając konsolę do gier, należy się liczyć z niejednokrotnie dużymi cenami gier (sięgającymi nawet 200 złotych). Należy więc brać wiele czynników pod uwagę.

Prezenty na komunię

Autor: stevendepolo/ flickr.com

Dobre alternatywy
Prezent komunijny nie musi być drogi, ważne żeby wywołał radość u dziecka. O ile niektóre prezenty, jak lalki czy plusz być doskonałym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Do takich upominków należą chociażby klocki Lego. Dlatego trzeba sprawdzić: pomysłowe klocki lego. Istnieje dużo kompletów tych klocków dopasowanych do upodobań różnych grup dzieci, w zróżnicowanych przedziałach cenowych. Nietrudno jest więc osiągnąć kompromis między ceną a oczekiwaniami najmłodszych. Dla chłopców dobrym wyborem zdają się być klocki lego castle, młodym dziewczynkom często podobają się zestawy sygnowane przez kucyki pony, bądź zestawy z serii friends.

Leave a Reply

*