Twe przedsiębiorstwo nie daje przychodów? Co robić?

Masz swą firmę i pragniesz, ażeby była ona najlepsza na rynku, jednak bezustannie coś nie idzie? Kłopot leżeć może w strukturze wewnętrznej twego przedsiębiorstwa, niewyrobionej kadrze nadzorującej albo trwonieniu czasu na przykład na spotkania biznesowe.

oszczędności

Autor: Brian Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com

Z badań wypływa, iż mniej więcej 27% przedsiębiorstw posiada nieodpowiednio przygotowaną kadrę menadżerską.

Ten odnośnik do strony kieruje do niesamowicie ciekawej strony, która zawiera równie interesujące informacje na omawiany wątek.

To odbija się w pierwszej kolejności na pracobiorcach, którzy tracą motywację do wykonywanej pracy oraz częściej ją rzucają. Taki team nie jest także zorientowany w celach strategicznych firmy. Aż co czwarta analizowana jednostka oznajmiła, że ma problemy z pracą zespołową. Poza tym przedsiębiorcy jako ważne bariery wzrostu wymienili niewłaściwe zarządzanie czasem pracy czy tracenie go na tzw. gaszenie gaszenie gazem pożarów jak też spotkania firmowe.

Polskie firmy nie są wystarczająco rozwinięte. Jest to nieraz konsekwencja kiepskiej kultury organizacyjnej. W efekcie firma odnotowuje jedynie wzrost przychodów, a nie zysków. Firmy współzawodniczą niższymi opłatami oraz zwiększają skalę swojej działalności, jednakże z drugiej strony cały czas zmagają się z zastojem struktury zarządzania i wypaleniem pracobiorców. Poszukiwanie prostych wyjść oraz bieg za zwiększaniem liczby klientów częstokroć nie przekładają się na skuteczność prowadzonego interesu. Przedsiębiorstwa powinny modyfikować swoją strukturę organizacyjną. Pracobiorcy mają być świadomi bieżącej sytuacji w firmie i prowadzonych przez nie działań, ażeby mogli aktywnie brać udział w rozwoju biznesu.

Zmiana myślenia pracowników, ich związek z przedsiębiorstwem jak też doinformowanie spowodują, że cele organizacji będą realizowane bardziej efektywnie. Jeżeli problemy firmy są naprawdę poważne, należy odszukać kancelarię prawniczą dla jakiej likwidacja spółek jest tematem dobrze znanym.

Leave a Reply

*