Artykuły ekologiczne – gdzie szukać?

Moda na produkty ekologiczne świadczy, że polujemy na kosmetyki i żywność z górnej półki. Bez względu na to nie wszystko, co droższe i w atrakcyjnym opakowaniu jest zdrowe. Sięgając po kosmetyki naturalne, trzeba rozpocząć od sprawdzonego producenta.

Półka oznaczona informacją kosmetyki ekologiczne nie zawsze pokazuje autentycznie to, czego szukamy. Mylące bywają też opisy: naturalny krem aloesowy może zawierać zdecydowanie inne składniki. Najważniejszym krokiem wydaje się więc wybór odpowiedniego sklepu na zakupy. Dobry sklep ekologiczny poleca swoim klientom przede wszystkim produkty z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i niezawierające konserwantów.

krem do twarzy aa

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic

Czytaj etykiety

Wszystkie najważniejsze informacje ujawnia oczywiście etykietka i to ona wyjaśnia tajemnice produktu. Jeśli straszy danymi liczbowymi, to możemy mieć pewność, że to tylko powierzchownie naturalny produkt. Im więcej składników pochodzenia roślinnego, tym rzecz jasna lepiej. Najbardziej wartościowe wyroby nie zawierają sztucznych zapachów i nie powodują reakcji alergicznej.

Żywność ekologiczna

Pamiętajmy, że żywność niekoniecznie sugeruje ekologiczne uprawy. Tutaj normy określa Wspólnota Europejska i to ona decyduje o wskazanych certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce powinny być zatem hodowane na zdrowej ziemi i bez używania chemicznych oprysków. Zwracając uwagę na choćby olej z wiesiołka, analogicznie jak w przypadku kosmetyków należy przeczytać jego skład. Rzecz jasna pozostałe sztuczne składniki powinny budzić wątpliwość.

W jakiej eko cenie

Stopniowo oswajamy się z tym, że za jakość trzeba płacić trochę więcej. Jednak w tym przypadku także nie wolno za bardzo wierzyć wysokim cenom. To kolejny chwyt handlowy, który opiera się właśnie na tej konsumenckiej „nowej świadomości”.https://jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/185-jeger-trawertyn.html – (wejdź jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/185-jeger-trawertyn.html)Ekologiczne warzywa i kosmetyki okazują się droższe, ale nie są to towary na tyle prestiżowe, żeby mogli używać ich jedynie najbogatsi.

Wybieraj rozsądnie

Znacznie częściej zakupy poprzedzamy poszukiwaniami na stronach www – wertujemy opinie o dostawcach, dokonujemy wyboru sprawdzonych producentów . To dobry trend, chociaż rzeczywiście używają go zazwyczaj uparci i dociekliwi. Najważniejsze to nie dać się oszukać cenie i opakowaniu, a w dobrym sklepie takiego rodzaju problemu nie ma.

Leave a Reply

*