Tort, czyli wypiek, który powinien przyozdabiać stół w czasie ważnych uroczystości rodzinnych z udziałem dzieciaków w roli głównej

Dzieciaki bywają bardziej bardziej wymagającymi koneserami smaku niż ich dorośli rodzice. Jeśli strawa będzie zbyt słona, a nawet nazbyt słodka, to napoczęta porcja niewątpliwie wyląduje w pojemniku na odpadki. Oprócz walorów smakowych i wzrokowych, liczą się również walory odżywcze.

tort urodzinowy dla dziecka

Autor: Samantha Caudle
Źródło: http://www.flickr.com
Dietetycy biją na alarm, bo uczniowie początkowych klas szkoły podstawowej spożywają zbyt dużo słodyczy, które jeszcze poza tym popijają z dodatkiem sztucznych barwników i innych polepszaczy, czyli jednym słowem, z całą tablicą Mendelejewa. Dlatego to niezdrowe jedzenie ma zostać wycofane ze szkolnych sklepów.

Trudno wyobrazić sobie, żeby dziecko miało całkowicie zrezygnować z jedzenia słodkości. W końcu świętowanie urodzin bez tortu byłoby kompromitacją.

Czy komentarze z witryny (https://cukier-krolewski.pl/przepisy/ciasto-jogurtowe-z-figami/) były na tyle inspirujące, że masz chęć napisać swój? Namawiamy Cię gorąco. Będzie to dla nas duża radość.

Zorganizowanie przyjęcia warto zatem rozpocząć od poszukania cukierni, która w taki sposób przygotowuje torty dla dzieci, aby były dobre w smaku i bez dodatku nienaturalnych składników. Dopiero taki wypiek będzie najwłaściwszy dla naszych synów a i bez dwóch zdań zadowoli kubki smakowe samych rodziców.

Czy to będzie Wałbrzych, czy też jakieś inne miasto usytuowane na terenie Polski, metoda staranności w wyborze ingrediencji zawsze i wszędzie działa. Zresztą nie tylko ona. W cukiernictwie liczy się również zmysł estetyczny. Niegdyś można było spokojnie przygotować całkiem tradycyjny tort w kształcie koła lub ewentualnie prostokątny. Obecnie torty dla dzieci są prawie dziełami sztuki. A nim może być twierdza groźnego wojownika albo samochodzik z uśmiechniętą buzią. Zresztą w internecie aż roi się od fotografii, jakie umieszczają tak cukiernie, jak i kulinarnie uzdolnione rodzicielki.

tort urodzinowy

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com
Bez ustanku poszerza się także zakres składników, jakie można wykorzystać. Prawdziwym przebojem staje się możliwość posłużenia się gotową masą z cukru, którą można swobodnie kształtować. W supermarketach można nabyć słodkie dodatki w postaci kokosu czy polew waniliowych do błyskawicznego przygotowania. Bogaty asortyment przekonuje wybrane mamy do samodzielnych eksperymentów w pieczeniu tortów, chociaż w takich miastach jak Wałbrzych czy Wrocław cukierni nie brakuje. A i mieszkanki przysiółków nie mają mieć nazbyt wielu powodów do narzekań – nawet w niedużych mieścinach dostęp do słodyczy w żadnym razie ograniczony nie bywa.

Leave a Reply

*