To od naszych kroków zależy dobry stan układu klimatyzacji

Ma ona za zadanie schładzać temperaturę powietrza w naszym samochodzie, tak byśmy odczuwali zwiększony komfort w czasie jazdy. Sporo od niej chcemy, w szczególności, gdy na zewnątrz jest za gorąco by żyć, a my potrzebujemy prowadzić auto.

drilling proces

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
peugeot 206

Autor: Umbrela Verde
Źródło: http://www.flickr.com
Układ klimatyzacji jest podobny do chłodniczego, również ma za zadanie schładzać mieszaninę płynu i oleju. Różnią się natomiast jedynie jednym urządzeniem, jaki jest możemy rzec sercem układu klimatyzacji – sprężarką.

Zainteresowały Cię poniższe informacje? Bardzo nas to cieszy i tym samym zapraszamy Cię do serwisu autora (arapneumatik.pl/k-30-stacje-przygotowania-powietrza-parker-origa) po następną dawkę wątków.

To małe urządzenie sprawuje dwie funkcje. Wpierw pobiera olej roboczy ze zbiornika, żeby następnie sprężyć go oraz wyrzucić znów do zbiornika. W procesie sprężania ciecz powiększa swą temperaturę i przechodzi w stan gazowy, gaz następnie jest rozprężany – dokładnie w tym momencie schładzane jest powietrze, jakie wpada do środka auta. W wielkim skrócie poznaliśmy działanie sprężarki. Na najgroźniejsze usterki wystawione są dwa elementy. Zaczniemy od tego, który najczęściej ulega awariom warto wejść na www. Kompresor klimatyzacji jest odpowiedzialny za sprężanie płynu roboczego, czyli zmniejszenie jego objętości, w tym procesie osiąga się duże temperatury, nawet do 500 stopni Celsjusza. Toteż potrzebne jest dobre smarowanie kompresora, żeby gorące jego elementy nie niszczyły się. Z powodu wysokiej temperatury metal ulega rozszerzeniu, wcześniej dopasowane do siebie części kompresora zwyczajnie zaczynają ocierać się o siebie. Nie dbanie o dostateczne smarowanie doprowadzi do nieodwracalnego zniszczenia owego elementu. Następnym w kolejności elementem jest sprzęgło klimatyzacji, które jest połączone z silnikiem przez koło pas oraz koło pasowe sprawdź ofertę. Sprzęgło jest odpowiedzialne za obracanie wałka napędowego do, jakiego pośrednio dołączone co tłoki cylindrów. Najczęstszą awarią jest przedostanie się zanieczyszczeń między płytę sprzęgła a koło pasowe lub zniszczenie się samoistne tarczy.

Żeby dostatecznie zadbać o idealny stan owego elementu należy co parę miesięcy sprawdzać czy są niechciane luzy i czy nie widać opiłków metali oraz innych zanieczyszczeń.
Jak możecie zauważyć to od was zależy, czy układ klimatyzacji będzie służyć długo.

Zaprezentowana kwestia jest dla Ciebie użyteczna? W takim razie poznaj dodatkowo inne podobne wpisy i zobacz więcej wskazówek tutaj.

Najważniejsze to często zmieniać płun roboczy i sprawdzać czystość w układzie.

Leave a Reply

*