Technologia się rewolucjonizuje, szczególnie w dziedzinie najnowszej generacji telewizorów. Które modele można wybrać?

Kto z nas tu obecnych nie pamięta wspaniałych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia a także i telewizorków przenośnych, czy to w kioskach panów od monitorowania parkingu, bądź w nadmorskich kurortach na plażach, czy to u wschodnich sąsiadów na rynkach. Były to bardzo małe, kineskopowe, czarno-białe telewizorki, które wolno było kupować nie przesadzając za kilka drobnych.

świat reklamy

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach natomiast, przyszło nowe. To tak zwane „nowe” to oczywiście telewizory wytwarzane w technologii LED, LCD czy też telebimy (jak na przykład: link do interesującej strony) służące zwykle za reklamy. Różnią się o wiele od swoich starszych kuzynów. Nie wystarczająco, że proponują sposobność oglądania barwnego obrazu, to jeszcze są wyraźnie mniejsze i kształtem przypominają dość niski prostopadłościan (albo ramkę) a nie jak wcześniej sześcienną kostkę. Oprócz tego są wyraźnie lżejsze, mają także wbudowane akumulatory. Różni ich jednakże także wartość. Te pierwsze można kupić tak naprawdę już tylko głównie na targach za około kilkadziesiąt złotych.

Te drugie w poniektórych wypadkach są można by rzec wysoką klasą samą w sobie. Znaczna jakość zdjęć i dźwięku, wspaniały design i równie imponująca jakość stworzenia za około nawet 1000zł.

Zaintrygował Cię niniejszy wpis? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co znajdziesz w ofercie kalkulator płac brutto netto, która odnosi się do podobnej problematyki.

Większa część z obecnie osiągalnych na rynku telewizorów przenośnych odbiera obraz w technologii DVB-T MPEG4, oraz wyświetla obraz jakości fullHD. Takim przykładowym artykułem jest znany wszystkim kierowcom TIR-ów telewizor Canva. Jest to firma produkująca i sprzedająca telewizory przenośne. Jednym z wyrobów jest pewny telewizor o przekątnej ekranu 10, 1” (takiej jak w lubianych netbookach bądź ultrabookach). Za cenę mniej więcej 500zł dostajemy telewizor wyświetlający obraz fullHD, o bardzo dobrym czasie reakcji, oraz funkcji podwyższania głębi barw. Zobacz to: spójrz na to.

Telewizor posiada dodatkowo wbudowany modem MPEG4, dzięki czemu można bez trudności odbierać telewizję w technologii cyfrowej. Telewizor dla podróżnych wyprodukowała również znana polska firma Manta Multimedia. Jest to telewizor 7-mio calowy, czyli o dwa razy mniejszej powierzchni ekranu. Na korzyść przemawia podobnie cena-o połowę niższa od wyrobu firmy Canva. Telewizor manta dysponuje dodatkowo możliwością zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej, a kompaktowe wymiary sprawiają, że zmieści się niemalże w każdej męskiej lub damskiej kieszeni.

Leave a Reply

*