Fototapety – taniec

Taniec jest bardzo ważnym akcentem w każdej kulturze. Za jego pomocą, w wyrazisty sposób, wyrażano wiarę, wykonywano obrządki religijne oraz elementy ważnych ceremonii, od czasów antycznych. Dowodem tego są chociażby zapiski w treściach biblijnych, np. psalmach. Obecnie jest to także inspirujący temat na fototapety, do modnych stylizacji wnętrz.

Taniec

Autor: mararie
Źródło: http://www.flickr.com
W średniowieczu taniec śmierci wyrażał mentalną, dotychczasową prawdę: Memento Mori. Pląsający ludzie to również temat wytworów artystycznych. Taniec obrzędowy, pełen dynamiki i przyjemności, był częstym motywem malarskim Pieter’a Bruegel’a.

W latach impresjonizmu, Edward Degas malował na płótnie tancerki w czasie ćwiczeń i pokazów, na ekspresyjnie niewyraźnym podkładzie.Oprócz tego motyw tańca przejawiał się także w dziełach takich gwiazd jak Jacek Malczewski, Edward Munch i Pablo Picasso.

Tańczących ludzi w niezwykłych kostiumach i całych ekspresji pozach kochają też fotografowie i dekoratorzy wnętrz.

Nie poddawaj się – kontynuuj wyszukiwanie pochłaniających Cię wątków. Wyszukasz ich dość sporo na naszej nowej witrynie. Namawiamy!

Fototapeta na zamówienie ilustrująca tancerkę Flamenco może być wspaniałym dodatkiem wystroju wnętrza w stylu hiszpańskim.

Czy zaintrygowałyby Cię bonusy na wybrany temat? Zapraszamy do przeglądnięcia kolejnego tekstu. W nim zapoznasz się z różnymi szczegółami.

Fototapeta ze zdjęcia układu tańca nowoczesnego super nadaje się do pokoju nastolatka, lub w kształcie wielkoformatowej – jako dekoracja sali balowej.

Zobacz inne propozycje odwiedzając: Art Widi

Leave a Reply

*