Szukamy idealnego konta oszczędnościowego!

Kiedy mądrze podchodzimy do własnego życia bez wątpienia potrafimy bardzo docenić ogromne znaczenie oszczędzania. No wiadomo – nie ma większego sensu przesadzić w chomikowaniu kasy, ale można powiedzieć, że jeżeli ktoś ma tego typu możliwości, a do tego rodzinę, z pewnością nie powinien nie zaoszczędzić nieco gotówki.

Zaoszczędzone monety

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Na tzw. czarną godzinę – a tak naprawdę historia świata doskonale pokazuje, iż nieczęsto jest spokój. Weźmy choćby w rachubę wydarzenia na Ukrainie. Ukraina do teraz nie była zamożna, lecz była ogólnie bezpiecznym krajem. Na nieszczęście to się skończyło – wyłącznie tacy Ukraińcy, którzy umieli zabezpieczyć własną przyszłość nie muszą bać się o siebie, losy członków swojej rodziny. A więc oszczędzajmy, ponieważ świat nierzadko daje w kość.

Dobre dla tych ludzi, którzy chcieliby zadbać o własną przyszłość są niewątpliwie zyskowne konta oszczędnościowe – dużo ich na polskim rynku bankowym. Chociaż często uważamy, że oprocentowanie takowego konta jest za niskie, to jednakże musimy pamiętać, iż w końcu zasadniczo rzeczywistość jest taka, że banki nie ryzykują zbytnio, a więc nie mogą zagwarantować dla nas odpowiedniego profitu. To w sumie normalne – jeśli chcemy pomnożyć własny majątek, a nie tylko takowy zachować, być może powinniśmy porozglądać się za nieco innymi inwestycjami. Zasadniczo konto oszczędnościowe nigdy nie jest po to byśmy mieli okazję zarobić spore pieniądze.

Oszczędzanie pieniędzy

Autor: Jiposhy .com
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrze, że dzisiaj klient banków jest genialnie poinformowany – czyli wystarczy, iż spojrzy sobie na jakiś ranking kont oszczędnościowych (na przykład w serwisie ) – wiele takich zestawień w Internecie, a bez cienia wątpliwości będzie w stanie nareszcie trafić na takie konto oszczędnościowe, które w istocie jest OK, jest jednym z najlepszych. A na co w ogóle trzeba zwrócić własną uwagę kiedy poszukujemy konta oszczędnościowe? Jeśli nie za bardzo lubimy ryzykować, przede wszystkim musimy zwracać własną uwagę na kwestię bezpieczeństwa własnych oszczędności. Np. Brytyjczycy i Holendrzy, którzy kilka lat temu inwestowali dużo kasy w islandzkie banki, po prostu wiele stracili.

A więc kraj pochodzenia jest ważny – porządne gospodarki, przynajmniej na Starym Kontynencie, to RFN i Skandynawia, np. Dania.

Leave a Reply

*