Szkło w kuchni – skorzystaj z efektownego rozwiązania, jeśli masz w planie remont

Jednym z zasadniczych pomieszczeń każdego domu jest kuchnia. Wspólne śniadania, pieczenie świątecznych ciasteczek z dzieciakami czy długie, wieczorne rozmowy to jedynie niektóre z rzeczy, które w niej robimy. Aby dobrze służyła i była funkcjonalna, musimy pomyśleć o należytych meblach, a także o wykończeniu kuchni, a nade wszystko o ścianach.

Szklany blat

Autor: local louisville
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjątkowo docenianym współcześnie rozwiązaniem są panele szklane, które doskonale zastępują powszechnie stosowane do tej pory płytki i mogą zapewniać jeszcze lepszy rezultat estetyczny. Sprawdź sam: panele szklane na twoja-galeria.eu. Panele mają wiele walorów, nie tylko wspomnianą wyżej dekoracyjność. Są nad wyraz funkcjonalne, co doceni każda gospodyni lubiąca robić posiłki dla całej rodziny. W trakcie gotowania trudno jest uniknąć plam i zabrudzeń, szczególnie gdy gotujemy sos spaghetti bądź mamy zamiar zmiksować zupę krem.

Bałagan robi się także wtedy, gdy do kuchni przychodzą smyki. Nie chcemy ich wyganiać, a jednocześnie nie uśmiecha nam się sprzątanie (zobacz koniecznie – firmy sprzątające w warszawie w sam raz do Twojego biura) po wspólnym gotowaniu. Panele szklane są niezwykle proste w czyszczeniu, więc już nie spędzimy w kuchni paru godz. na szorowaniu kafelków. Wystarczy pościerać je ściereczką. Następną zaletą niniejszego rozwiązania jest możliwość wyboru spośród różnego rodzaju szkła, w tym szkła bezbarwnego, matowego czy lakierowanego – zobacz też szkło fusingowe. Można także zdecydować się na szkło z nadrukiem przypasowanym do wystroju naszej kuchni albo postawić na ulubiony krajobraz, którym odtąd codziennie będziemy mogli cieszyć nasz wzrok.

Poza tym szkło na ścianie daje wrażenie lekkości, co jest istotne nade wszystko w małych kuchniach, gdzie mamy naprawdę niedużo przestrzeni. Wybierając do tego jasny motyw szkła będziemy mieć przyjemnie urządzoną kuchnię, w której będziemy chętnie szykować posiłki bądź po prostu upajać się wolną chwilą przy filiżance ulubionej herbaty. Szkło jest odporne na zabrudzenia oraz zarysowania, ale zawsze dobrze jest wzmocnić je folią lub siatką albo zainwestować w szkło hartowane.

W kuchni można zastosować nie tylko szklane panele, ale również szklane blaty na stołach – szklane blaty w ofercie. Wyglądają tak samo efektownie, co panele, a dodatkowo nie przytłaczają pomieszczenia, jak mogą to robić stoły z drewna. Sprawiają wrażenie niezwykle lekkich, a jednocześnie są eleganckie, więc będą idealnym dodatkiem do aranżowanego wnętrza.

Leave a Reply

*