Sytuacja na polskim rynku pracy

Rynek pracy przez cały czas zmienia się jak w kalejdoskopie. Te umiejętności na które jeszcze parę lat temu istniał popyt, dziś nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem. I odwrotnie. Są osoby, których kompetencje ”poszły w górę”. Pracodawcy deklarują, że największe braki przejawiają się w grupie wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności.

Mimo widocznego zastoju w ”budowlance” cały czas występują utrudnienia z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.

Kliknij tu, sprawdź ofertę wycena działki wieliczka naszej firmy a na pewno przeczytasz coś interesującego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny, więc nie będziesz żałować!

Wciąż na względnie szybki angaż będą mogli liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Stale pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Specjaliści spostrzegli zmniejszone zapotrzebowanie na kierowników budowy. To efekt niepokojącej sytuacji ekonomicznej, która w poprzednim roku objawiła się spadkiem zleceń w branży budowlanej. (Oferta dla Ciebie: praca wykładanie towaru)

praca

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Deficyt wykwalifikowanych kierowców samochodów ciężarowych z potrzebnymi uprawnieniami to również kłopot pracodawców. Miejmy na uwadze, że istotne w tym zawodzie są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży zagranicznych, a także znajomość któregoś z obcych języków. (Zobacz oferty pracy inspektor nadzoru) Bezrobotnych spełniających owe kryteria niestety wyraźnie brakuje.

Kolejną dziedziną jest informatyka. Tak jak w poprzednich, wśród pracodawców najbardziej poszukiwani są programiści.
Żyjemy w czasach, gdzie każdy zakład pracy, działalność chcąc odnosić pomyślne wyniki, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie.

Przydałoby Ci się istotne omówienie (https://zstgroup.pl/?page_id=30) tego tematu? Zatem nie czekaj i przejdź do kolejnej witryny. Tam oczekują na Ciebie bardziej rzetelne wpisy.

Odwiedzajmy fora, portale poświęcone pracy precyzując przy tym region w którym chcemy podjąć pracę, np. oferty pracy Skierniewice – bądźmy aktywni.
Dla Europy częstym wzorem w procesie planowania rozwoju rynku pracy są Stany Zjednoczone, warto więc przyjrzeć się przewidywaniom mówiącym o tamtejszym rynku pracy. Pomyśleć nad tym co będzie się działo w naszej firmie nie za 3 dni, lecz za 3 lata. Jak możemy się przygotować na ewentualne reformy podnosząc swoje umiejętności. Musimy myśleć przyszłościowo.

Leave a Reply

*