Sytuacja na polskim rynku pracy

Rynek pracy wiecznie zmienia się jak w kalejdoskopie. Te profesje na które jeszcze parę lat temu istniał popyt, dziś nie są już tak pożądane. I odwrotnie. Są osoby, których kwalifikacje ”poszły w górę”. Zatrudniający deklarują, że największe deficyty występują w grupie wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności.

Mimo wyraźnego spowolnienia w budownictwie nadal istnieją utrudnienia z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.

Sprawdź moje łącze (http://www.biuro-protax.pl/) – tam czeka na Ciebie następna dawka rewelacyjnych postów. Nie zwlekaj! Będzie fajnie, jeżeli zostawisz swoją ocenę.

W dalszym ciągu na całkiem szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć wprawni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Stale poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Specjaliści dostrzegli mniejsze zapotrzebowanie na kierowników budowy. To efekt niepokojącej sytuacji ekonomicznej, która zeszłego roku objawiła się mniejszą ilością zleceń w branży budowlanej.
Zobacz też

Praca przed komputerem

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Brak kierowców aut dostawczych czy ciężarowych z adekwatnymi do wykonywania zawodu uprawnieniami to również kłopotliwa sytuacja dla pracodawców. Liczmy się z tym, że ważne w tym zawodzie są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży za granice Polski, oraz związana z tym znajomość języków obcych. Kandydatów spełniających te warunki cały czas zdecydowanie brakuje.
Kolejny wpis

Kolejną dziedziną jest branża informatyczna. Sytuacja nie uległa zmianie i jak w minionych latach, wśród pracodawców najbardziej pożądani są programiści.
Żyjemy w czasach, gdzie każde przedsiębiorstwo zamierzając odnosić sukcesy, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji usprawniających zarządzanie. Wchodźmy na fora, portale poświęcone tej tematyce podając przy tym obszar w którym chcemy podjąć pracę, np. oferty pracy Skierniewice – udzielajmy się!.
Dla Europy częstym wzorem w procesie planowania rozwoju rynku pracy są Stany Zjednoczone, w związku z tym wskazane jest przyjrzeć się prognozom dotyczącym tamtejszego rynku pracy. Pomyśleć nad tym co będzie się działo w naszej firmie nie za 3 dni, lecz za 3 lata. Jak możemy się przygotować na zmiany podnosząc swoje umiejętności. Myślmy przyszłościowo.
Dalej

Leave a Reply

*