Sytuacja na dzisiejszym rynku pracy

Doczekaliśmy czasów, w których dyplom studiów wyższych nie jest już zapewnieniem sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe z elitarnego stało się powszechnym. Z pewnością, zdobycie wyższego wykształcenia może być szansą na drogę do sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami wiele drzwi, w głównej mierze zawodowych. Warto się jednak zastanowić czy w każdej sytuacji wiąże się ze satysfakcją i dobrymi zarobkami? Czy nieposiadanie wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na podjęcie interesującej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i zawodu, jednak z całą pewnością – bez tytułu magistra można żyć. I to na przyzwoitym poziomie. W branży artystycznej nie żądamy od swoich ulubieńców dowodów na ukończone szkoły. Nagradzamy ich umiejętności, kreatywność i magnetyczną osobowość.

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Znana artystka polskiego przemysłu muzycznego do dziś ma wykształcenie „średnie”,a mimo to jest wielbioną przez tłumy artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i emocje.

Jeżeli na ten temat masz zapytania, to poznaj więcej informacji (https://www.workservice.pl/praca/finanse/poznan/) na prezentowane zagadnienie, wchodząc tutaj – informacje okażą się zapewne wartościowe.

A a tych umiejętności nie można posiąść na żadnych uczelniach. (Zobacz oferty pracy ropczyce)
A przedstawiciel handlowy, zawód, który bez przerwy jest poszukiwany na rynku? W tym zawodzie liczy się pewność siebie oraz skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to podstawowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji trzeba mieć po prostu predyspozycje. (Oferta: praca agent ubezpieczeniowy)
Nie oznacza to oczywiście, że wykształcenie nie ma znaczenia. Mechanik samochodowy lub tokarz (warto zobaczyć ocena ryzyka zawodowego tokarza bhp-online) także muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje zapewniające możliwość wykonywania zawodu.

Na ratunek wtedy spieszą szkolenia oraz kursy. Jeżeli więc dysponujemy dyplomem nauk humanistycznych, który niestety w pewnym sensie nas rozczarował – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z pracą, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość), a jest szansa, że odnajdziemy właściwą drogę w życiu.
Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, możemy się przekonać, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, powodzenie dać nam może jedynie praca, praca i ciągły rozwój. A stan ten można osiągnąć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach bywa, że dobry kucharz może zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Wiedzmy, że na zmiany nigdy nie jest za późno.

Leave a Reply

*