Sytuacja na dzisiejszym rynku pracy

Doczekaliśmy czasów, w których dyplom studiów wyższych nie jest już zapewnieniem sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe z elitarnego stało się powszechnym. Z pewnością, zdobycie wyższego wykształcenia może być szansą na drogę do sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami wiele drzwi, w głównej mierze zawodowych. Warto się jednak zastanowić czy w każdej sytuacji wiąże się ze satysfakcją i dobrymi zarobkami? Czy nieposiadanie wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na podjęcie interesującej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i zawodu, jednak z całą pewnością – bez tytułu magistra można żyć. I to na przyzwoitym poziomie. W branży artystycznej nie żądamy od swoich ulubieńców dowodów na ukończone szkoły. Nagradzamy ich umiejętności, kreatywność i magnetyczną osobowość.

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Znana artystka polskiego przemysłu muzycznego do dziś ma wykształcenie „średnie”,a mimo to jest wielbioną przez tłumy artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i emocje.

Jeżeli na ten temat masz zapytania, to poznaj więcej informacji (https://www.workservice.pl/praca/finanse/poznan/) na prezentowane zagadnienie, wchodząc tutaj – informacje okażą się zapewne wartościowe.

A a tych umiejętności nie można posiąść na żadnych uczelniach. (Zobacz oferty pracy ropczyce)A przedstawiciel handlowy, zawód, który bez przerwy jest poszukiwany na rynku? W tym zawodzie liczy się pewność siebie oraz skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to podstawowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji trzeba mieć po prostu predyspozycje. (Oferta: praca agent ubezpieczeniowy)Nie oznacza to oczywiście, że wykształcenie nie ma znaczenia. Mechanik samochodowy lub tokarz także muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje zapewniające możliwość wykonywania zawodu.

Na ratunek wtedy spieszą szkolenia oraz kursy. Jeżeli więc dysponujemy dyplomem nauk humanistycznych, który niestety w pewnym sensie nas rozczarował – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z pracą, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość), a jest szansa, że odnajdziemy właściwą drogę w życiu.
Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, możemy się przekonać, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, powodzenie dać nam może jedynie praca, praca i ciągły rozwój. A stan ten można osiągnąć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach bywa, że dobry kucharz może zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Wiedzmy, że na zmiany nigdy nie jest za późno.

Leave a Reply

*