System odczytu radiowego, czyli komfortowy i nowoczesny sposób na mierzenie wykorzystania ciepła i wody w mieszkaniu

We współczesnych czasach automatyzacja obejmuje coraz więcej dziedzin życia. Możemy zarządzić płacenie rachunków bez obowiązku robienia przelewu bądź ustawić ogrzewanie w taki sposób, by idealna temp. panowała w mieszkaniu nawet gdy pracujemy. To jednakże nie jedyne udogodnienia, na które można liczyć.

Pomiar możliwy w każdym momencieChoć komunikowanie się za pośrednictwem fal radiowych na pewno nie zalicza się do dzisiejszych osiągnięć człowieka, stale pojawiają się nowe wykorzystania niniejszej możliwości. Jednym z nich jest zdalny odczyt wykorzystania wody oraz ciepła w mieszkaniu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi pomiarowych uzyskać można zapis zużycia określonych mediów, nawet jeżeli lokatorów nie ma akurat w domu.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a największą dogodnością jest chyba fakt, iż pracownik czytający pomiary nie musi zaglądać do naszego mieszkania. My cieszymy się prywatnością, a dane zostają wysłane we właściwe miejsce bez względu na to, w którym miejscu się znajdujemy. Oczywiście nie jest to wyłączny plus, który zapewnia rozliczanie ciepła właśnie w taki sposób.

Rozliczenie ciepła w nowoczesnym stylu

licznik ciepła

Jeżeli chodzi o wodomierze odczyt radiowy, jak i ten „tradycyjny” jest dosyć jasny (zobacz różnice). Jednak rozliczanie kosztów ciepła może być nieco bardziej problematyczne, ponieważ nieraz nie odczuwamy zużywania ogrzewania. Współczesne systemy odczytu radiowego nie wyłącznie wysyłają dane, a jednocześnie znacząco przyspieszają opracowywanie rozliczeń. Ich dodatkową zaletą jest to, iż zbierają pobrane szczegóły na temat poboru ciepła i wody z ostatnich kilkunastu miesięcy. Co to znaczy dla użytkownika?

Przede wszystkim możemy porównać jak zmieniało się zużycie konkretnych mediów w czasie – informacje są archiwizowane od razu na komputerze użytkownika bądź na serwerze, gdzie można się z nimi zaznajomić po wprowadzeniu hasła. Ponadto, mamy gwarancję, iż odczyt jest dobry, gdyż jego rzetelność jest sprawdzana automatycznie. Tego rodzaju urządzenia mają też specjalne zabezpieczenia, przez które rejestrują próby manipulacji przy ciepłomierzu czy wodomierzu – sprawdź na stronie.

Leave a Reply

*