Światło w aranżacji mieszkań

Oświetlenie boczne, plafony czy lampy stojące w projektowaniu pomieszczenia to mistrz kreacji. Dobierając oświetlenie pomieszczenia miej na uwadze, że kinkiety odwrócą uwagę od mniej interesujących elementów wystroju, koncentrując ją na tych efektownych jak też sprawią, że aranżacja pomieszczeń stanie się przytulna. Jakie wybrać oświetlenie wnętrza? Czy warto montować plafony łazienkowe?

Oświetlenie pokoju

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com
Czy starczy tylko górne oświetlenie wnętrza? Jaka aranżacja pomieszczeń będzie nastrojowa? Wybór nieodpowiedniego oświetlenia pokoju jest bardzo ważny. Jeśli pragniesz posiadać ładną aranżację pomieszczeń, nie nabywaj wszystkich lamp z tej samej serii, bowiem pomieszczenie stanie się monotonne. Oświetlenie wnętrza: kinkiety, żyrandole dopasuj do siebie i do aranżacji wnętrza. Gdy nie czujesz się w tym mocna, dobierz takie żyrandole i kinkiety, które wiąże materiał, z jakiego zrobiono korpus, bądź tonacja kloszy.

Zupełna rezygnacja z oświetlenia centralnego we wnętrzu jest omyłką – prędko się przekonamy, że bywa ono potrzebne (chociażby podczas porządków). Jeżeli nie chcemy montować dekoracyjnego żyrandola w pokoju (w szczególności w niskim pomieszczeniu, jakie może zostać nim przytłoczone), ograniczmy się do obojętnego plafonu. Możemy sobie za to pofolgować, aranżując oświetlenie boczne wnętrza – kinkiety, lampa (czytaj więcej lampa emibig) podłogowa ze ściemniaczem, stołowa oraz te własnej roboty, przynoszące fantastyczne rezultaty świetlne! Dzięki nim polepszymy proporcje pokoju oraz nadamy mu wyszukany nastrój, jednym słowem – aranżacja pomieszczeń zyska nowy wymiar estetyczny.

Oświetlenie wnętrza: wskazówki stylisty: Jeżeli nasze oświetlenie pokoju to lampy mniej wyszukane, pamiętaj że będą się dobrze czuły w mnogim gronie. Warto powiesić parę prostych lamp, a rezultat w aranżacji wnętrza będzie doskonały. Lampy bardzo bogate lepiej prezentują się solo. W związku z tym takie oświetlenie wnętrza dobrze przemyśl a także wyeksponuj. Kinkiety w pokoju montuj na jednej wysokości – unikniesz bezładu w aranżacji pomieszczenia. W pomieszczeniu kuchennym dobrze przedstawiają się lampy kuchenne wiszące powieszone ponad stołem jadalnym. Winny one oświetlać zarówno stolik jak i siedzące wokół niego osoby.

Leave a Reply

*