Suknie komunijne. Początek maja to dla praktycznie wszystkich dzieci w drugich klasach wyjątkowy czas

Maj to dla praktycznie wszystkich dzieci w drugich klasach wyjątkowy czas, gdyż właśnie wtedy jest najważniejsza uroczystość w ich krótkim życiu, to znaczy komunia. Okres przygotowań do niej trwa w zasadzie od początku drugiej klasy. Zależnie od księdza, który ma z dziećmi religię do nauczenia i pozdawania będzie mniejszy lub większy zakres materiału, lecz z reguły jest on tak dobrany, że chyba żaden uczeń nie powinien mieć z tym problemów.

sukienka komunijna

Autor: LisaThumann
Źródło: http://www.flickr.com
Przed samą komunią świętą drugoklasiści uczą się jeszcze jak się spowiadać, odbywają parę prób i w zasadzie są gotowe na nadejście tego wyjątkowego dnia.

Ale podczas przygotowania do komunii swojego dziecka sporo pracy mają również dorośli. Ośmiolatek powinien nauczyć się wszystkiego, czego wymaga ksiądz, za to zajęciem rodziców jest zorganizowanie dla dziecka rodzinnego przyjęcia. Ostatni czas pokazuje, że samo podejście do komunii w wielu kręgach bardzo się zmieniło.

Do niedawna jeszcze praktykowane były niewyszukane stroje a później rodzinny obiad. Lecz dla niejednego rodzica przyjęcie komunii przez ich dziecko to był pretekst do pokazania swoich możliwości finansowych. Wyszukane obiady w restauracjach, drogie upominki to zupełne zanegowanie idei tego dnia. Na szczęście przez wielu księży ten problem został dostrzeżony, i w takim przedziale, w którym są na to możliwości, księża starają się zmniejszyć zapędy dorosłych (idź do mojej strony).

sukienka komunijna

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze ustalają oni jasne zasady co do komunijnych strojów. Jeśli chodzi o chłopców, to raczej problemów z tym nie ma, ponieważ najczęściej ubierają oni w białe garnitury lub alby, a tu trudno o jakieś większe szaleństwa. Całkowicie odmiennie wygląda sytuacja w przypadku dziewczynek. Bywały sytuacje, że suknie komunijne niektórych dzieci kosztowały więcej niż niejedna ślubna suknia.

Poszukujesz interesujących wiadomości na opisywany temat? To świetna chwila, ponieważ jest przygotowany odpowiedni serwis (https://techkom24.pl/kontrolery,2,43982), który ma istotne dane na omawiany temat.

Dochodził do tego dobry fryzjer, kosmetyczka i trochę biżuterii i komunia stawała się naprawdę wystawna, co zupełnie przeczyło idei tego dnia. Kiedy dzieci mają takie same ubiory, to problem ten jest znacznie mniejszy, nie powinno być wtedy niepotrzebnego porównywania, kto ma droższą komunijną sukienkę.

Leave a Reply

*