Inspiracje na I pierwszą komunię św. Czyli jak rozsądnie wyszukać suknie komunijną?

I komunia święta to znaczący dzień dla każdego pociechy, ale także stres dla rodziny. Oprócz zorganizowania imprezy rodzinnej w skład którego wchodzą ozdoby oraz zaproszenia dla gości, istotny dla rodziców jest strój komunijny naszej pociechy. Matki kładą szczególny nacisk na suknie swoich dziewczynek. Jak znaleźć złoty środek, który ułatwi nam dobranie sukienki? Problem jest zazwyczaj mniejszy kiedy wyborem ubrań dla dzieci zajmuje się ksiądz. Wtedy dziewczynki mają takie same sukienki.

ubranie na Pierwszą Komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Zdarzają się sytuacje, kiedy dziewczynka idzie do pierwszej komunii w albie, na przyjęciu dla najbliższych przebiera się w inną sukienkę, bądź też opiekunowie nie chcą, aby ich pociecha szła w zwykłej albie i sami decydują się na wybór. Na jakie drobiazgi warto zwrócić przy wyszukiwaniu, by rodzice i ich pociecha byli zadowoleni? Najistotniejsza rzecz o jakiej należy pamiętać to kolor. Decydując się na kupno bądź uszycie sukienki dla córki musimy wybrać zdecydowaną biel. Drugą istotną sprawą jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to krój i ogólny wygląd sukienki.

Zaprezentowany temat napisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do strony otulacz do fotelika na wiosnę .

Nie powinna być ona zbyt ekstrawagancka oraz obfito zdobiona.

Najczęściej na rynku spotykamy dwa wzory sukien komunijnych: w stylu klasycznym, czyli odcinane w talii, oraz w stylu francuskim- odcinane powyżej talii lub dopasowane z gorsetem. Jeżeli już zdecydujemy się na krój sukienki, ważnym krokiem jest tez dopasowanie materiału. Ważne jest aby sukienki komunijne były uszyte z takiego materiału jak: atłas, jedwabna organtyna, żorżeta czy gabardyna Są to materiały, które świetnie sprawdzają się dla dzieci gdyż są wykonane z poliestru. Nie jest powiedziane, że wszystkie suknie powinny być długie, jednakże za krótkie wyglądają mniej gustownie. Co jeśli nasza pociecha nie chce się zbytnio wyróżniać od innych dzieci idących w albach? Czy możemy połączyć wspomnianą albę i wyśnioną sukienkę w jedną całość? Mnóstwo krawcowych na nasza prośbę mogą uszyć tzw. albo-sukienki z nakładaną na ramiona narzutka z komży komunijnej . Jeżeli skupimy się na kosztach to mogą one równać się 100 zł, ponieważ tyle kosztują tanie sukienki.

Jednakże ceny szacują się nawet powyżej 1000 zł. Pamiętajmy jednak, aby nie decydować się na tak drogi wydatek. Czekaja nas też koszty związane z organizowaniem poczęstunku, co może ogromnie zmniejszyć rodzinny konto. Na koniec poruszymy temat dodatków, gdyż musza one pasować do całej kreacji. Istotne jest by były udekorowane w podobny formie i razem tworzyły idealny zestaw. Sukienki komunijne są znaczącym i trudnym doborem, lecz kierując się tymi zasadami nie będzie on już problemem. Jednakże musimy pamiętać, że ubiór jednak w tym dniu znajduję się na drugim pozycji, gdyż na pierwszym są przeżycia duchowe.

Leave a Reply

*