Wnętrza minimalistyczne jest wciąż modny

Moda na minimalistyczne budownictwo i stylizację wnętrz jest ciągle na topie. Dużym powodzeniem cieszy się również pochodzący od minimalizmu styl skandynawski, który perfekcyjnie łączy prostotę z przytulnością, którą chcielibyśmy zachować w aranżacji domu lub mieszkania. W czym tkwi tajemnica wnętrz minimalistycznych? Dlaczego tak bardzo zawróciły nam w głowach?

salon

Autor: Home&Home
Źródło: Home&Home

Minimalizm i prostota są wartościami ponadczasowymi, które jeszcze długo się nie przedawnią. Już dawno temu zrozumieli to architekci i designerzy. Artefakty znanych twórców tworzących projekty na zasadach minimalizmu, do dziś cieszą się uznaniem i sławą, natomiast ich dzieła wciąż kosztują majątek i są wyznacznikiem dobrego smaku.

Styl minimalistyczny pozbawiony jest niepotrzebnych upiększeń i ozdób.

Artykuł, który właśnie czytasz jest pełen zajmujących wiadomości, jednak ponadto zweryfikuj informacje (https://www.radochygospochy.pl/akcesoria-kuchenne/sztucce/zestaw-sztuccow) przestawiające podobną tematykę tutaj.

Aranżacja ma być prosta, jasna i klarowna. W takim wnętrzu nie ma rzeczy, które rozpraszają myśli, ponieważ króluje w nich perfekcyjna równowaga a także porządek. Skandynawowie umiłowali i porządek. Nawet jeśli w ich domach znajdują się dodatki, prawdopodobnie mają one swoje praktyczne właściwości. Wystarczy zapoznać się z asortymentem IKEI – prawie wszyscy kochają praktyczne i sprytne meble oraz dodatki z tej sieciówki.

Minimalizm i fototapety

W czasie urządzania wnętrza w stylu minimalistycznym bardzo istotny jest dobór i zestawienie ze sobą właściwych gatunków materiałów. W białym wnętrzu z wielkimi oknami, przez które wpada mnóstwo promieni słonecznych trzeba zatroszczyć się o przyjazne wykończenie podłogi – np. drewnem w ciepłym kolorze. Meble powinny być proste, kubiczne, pozbawione ozdobników. Wybierając meble tapicerowane warto postawić na komfortowe, miłe w dotyku, wykończone naturalnym obiciem proste narożniki i sofy. Dla podkreślenia domowego nastroju dokupmy włochate dywaniki. A co z dekoracjami? Jeżeli nie lubisz ścian w innym kolorze niż biały, zdjęć i obrazków w ramkach może warto postawić na fototapety?

Doskonale zdadzą egzamin tu fototapety czarno białe (zobacz link), na całą ścianę lub jej fragment. Dużą popularnością wśród wzorów czarno-białych cieszą się np. zdestaturowane widoki, np.: na miasto , abstrakcyjne kompozycje, czy też mosty.

Leave a Reply

*