Stopery do uszu

O tym, żetrzeba ochraniać swoje oczy, a jak wzrok się pogorszy zacząć używać okularów albo soczewek kontaktowych wie każdy z nas. Ale niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że także o słuch trzeba regularnie dbać, a dużo złych nawyków i zachowań mogą sprawić, że w pewnym momencie człowiek przestaje odpowiednio słyszeć. Najczęstsze kłopoty z narządem słuchu są mało dostrzegalne, ponieważ zmiany zachodzą wolno i pacjent po prostu się przyzwyczaja do nich.

stopery do uszu 2

Autor: Marcel van Schooten
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz nie leczone mogą w późniejszych latach być przyczyną trwałej głuchoty, a tak naprawdę najistotniejsze jest należyte zapobieganie okolicznościom, w jakich słuch mógłby być narażony na uszkodzenia. Rzecz jasna całkowicie się nie da wykluczyć głośnych hałasów, ale ograniczenie głośnego słuchania muzyki czy też używanie odpowiednich zabezpieczeń w czasie prac w hałasie znacznie spowolnią proces utraty słuchu.

Szczególne znaczenie ma zredukowanie hałasów w zakładach pracy. W niejednym zawodzie praca wiąże się z obecnością przy maszynie, która może hałasować. Przepisy BHP precyzyjnie regulują, jakie są dopuszczalne natężenia hałasów podczas wykonywania pracy, i kierownicy bezwzględnie muszą się do nich stosować. Istnieje wiele sposobów i metod ograniczenia natężenia hałasu na stanowiskach pracy.

Prezentowany temat Cię fascynuje? Więc odsyłam tu (http://www.timefordentist.pl/uslugi/stomatologia-estetyczna/), ponieważ znajdziesz tutaj interesujące dane na to zagadnienie, które warte są zainteresowania.

Można w odpowiedni sposób ustawić maszyny, wykorzystać odpowiednie wyciszenia i ekrany tak, aby jak najbardziej wyciszyć przyczyny dźwięków. Te techniki mogą w znacznym stopniu zmniejszyć poziom dźwięków, lecz wyeliminowanie ich zupełnie najczęściej możliwe nie będzie.

Dlatego też pracownicy, którzy muszą pracować w halach o podwyższonym hałasie posiadać muszą wyposażenie ochronne. Dobór metody zabezpieczenia powinien być zależny od natężenia hałasu i czasu, w jakim pracownik będzie narażony na niekorzystne warunki. Do najczęściej używanych metod na ochronę narządu słuchu należą stopery do uszu (ostatnio polecane są takie stopery do uszu). Są to małe, zrobione przeważnie z delikatnej pianki korki, które po włożeniu do ucha rozprężają się, w ten sposób chroniąc uszy pracownika.

Leave a Reply

*