Stal trudnościeralna, maszyny używane w zakładach przemysłowych

Stal odporna na ścieranie ma rozległe wykorzystanie. Jest wykorzystywana w przemyśle budowlanym, górniczym, branży wydobywczej oraz recyklingu. Najlepiej ocenianym rodzajem blach wytworzonych ze stali trudnościeralnej jest blacha hardox. Jest ona wyjątkowo niepodatna na zużycie ścierne, co jest kluczowe w przemyśle.

Ponadto dzięki dużej twardości i plastyczności cechuje się ogromną trwałością. Ta cecha podnosi użyteczność produkowanych maszyn. Są niezawodne bez względu na sytuację, niezależnie od gałęzi przemysłu, w której mają zastosowanie. Blachy hardox mimo swojej twardości są łatwe w obróbce, co zwiększa ich zakres zastosowania. Stal (złap promocje na -> www.aner.com.pl/) hardox nie traci własności nawet w trakcie gięcia, kształtowania jak również spawania. Wykonywane z niej maszyny przemysłowe oraz ich elementy np. noże przemysłowe oraz zgarniacze charakteryzują się niezwykłą odpornością na mechaniczne uszkodzenia i długim czasem użytkowania. Urządzenia wykonane ze stali 500 HB są lżejsze od innych dostępnych na rynku.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

Noże maszynowe

Ruby płużne czy noże maszynowe zwane również nożami przemysłowymi mają bogate zastosowanie. Wykonywane są ze stali trudnościeralnej, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w przemyśle. Noże maszynowe użytkowane są w przemyśle metalowym, papierniczym, drzewnym, tytoniowym, w przemyśle tworzyw sztucznych oraz recyklingu, w przemyśle spożywczym, gumowym, przemyśle poligraficznym. Noże maszynowe to: noże do cięcia, do cięcia i wycinania, do łupania, mielenia, do kruszenia, do heblowania oraz noże do odcinania. Walorem noży maszynowych jest zastosowanie najlepszych materiałów wsadowych, które dobierane są indywidualnie do potrzeb przerobowych. Produkcja noży z blachy hardox trzykrotnie wydłuża okres użytkowania ostrzy, co wpływa na ograniczenie kosztów serwisowania.

Zgarniacze

Zgarniacze wykorzystywane są na przykład do czyszczenia taśmociągów z pozostałości po transportowanych materiałach. Jest to bardzo istotne, dlatego, że zalegające resztki przyczyniają się do zmniejszania wydajności całego systemu transportu, generując dodatkowe koszty utrzymania urządzenia. Zgarniacze podnoszą wytrzymałość i niezawodność ciągu transportowego, poprzez ograniczenie częstotliwości napraw, ponadto minimalizują hałas i zapylenie. Zgarniacze wyróżniają się dużą skutecznością oczyszczania, podniesioną elastycznością podczas zgarniania resztek. Ich montaż nie sprawia trudności. Znajdują zastosowanie w oczyszczalniach ścieków, w zakładach papierniczych, w przemyśle spożywczym i metalowym.

Leave a Reply

*