Nowy i używany sprzęt budowlany

Odczuwasz pragnienie bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz atrakcyjny pomysł na własną działalność?

Odważ się na własny interes! Zwłaszcza, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie prywatnej firmy – urzędy pracy zapewniają dotacje na rozpoczęcie działalności.

W prezentowanym tu tekście przeczytasz niebanalne informacje, ale sprawdź również, co kryje się w najświeższym tekście. Bez ociągania zwyczajnie go kliknij!

A może prowadzisz już własną firmę budowlaną, ale chciałbyś się bardziej rozwinąć? Fundusze unijne na rozwój firmy to szansa dla tych, którzy mają cel by założyć własną firmę lub (na tej stronie) zadbać o rozwój już istniejącego biznesu, jednak nie posiadają odpowiednich funduszy. Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest zrealizować przedsiębiorcom pomysł na własny biznes.

Wózek widłowy w hali magazynowej

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach rynek budowlany w dużej mierze funkcjonuje na zasadzie zleceń i przetargów budowlanych. Często jednak, formalności są bardzo wysokie, z tego powodu nie każda firma może im sprostać. Firmy takie mogą starać się o fundusze na nowy lub używany sprzęt budowlany (np. dźwigi, kruszarka, widlak, młot pneumatyczny. W drugim przypadku, sprzęt musi posiadać odpowiednie właściwości techniczne a także spełniać obowiązujące normy. Możemy także zarabiać w miesiącach, kiedy maszyna stoi bezużytecznie, czyli wypożyczać nasz sprzęt, w chwili gdy sami go nie używamy, za niższe stawki, jednak wciąż dla nas opłacalne. W konsekwencji tego zdobędziemy fundusze np. na ratę, jeśli zakupiliśmy sprzęt na kredyt, lub jeśli pozyskaliśmy go z dotacji.

Pamiętajmy jednak, że samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Najbardziej istotny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia założenia w naszym przypadku firmy budowlanej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych środków wraz z odsetkami. Mimo pewnego ryzyka oraz odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność spora liczba osób podąża tą ścieżką z przekonaniem o jego powodzeniu, dlatego…odwagi!

Leave a Reply

*