Bezpieczna jazda.

Opony to bodajże jeden z fundamentalnych elementów w naszym samochodzie. Umożliwia nie tylko zręczne łapanie zakrętów niczym mistrz formuły 1, ale przede wszystkim zapewnia ochronę przed wypadkami. Dlatego też na oponach nie można oszczędzać. Opony tanie, źle dopasowane mogą doprowadzić do katastrofy, a co za tym idzie – poważnego uszczerbku na naszym zdrowiu lub jeszcze gorzej.

Oprócz podstawowych miejsc, takich jak skup opon, w których nabędziemy opony, możemy je również znaleźć w sieci. Wystarczy wpisać w Internet hasło takie jak opony (jesteśmy tutaj) Olsztyn, aby ukazały nam się strony poświęcone miejscom w takim oto Olsztynie, gdzie znalezienie opony na zmianę nie będzie kłopotem. Nim zdecydujemy się na transakcję, warto przestudiować opinie wcześniejszych klientów, żeby nie okazało się, że proponowany towar jest trefny. Czytaj dalej

dokasacji

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo to nie ma się, co zniechęcać. Dobrze byłoby także skorzystać z rady fachowca: może mechanik, a może po prostu mąż, będzie pewnie o wiele lepiej znał się na rzeczy niż nie jedna z pań. Z ich sugestią na pewno będzie łatwiej. W tym przypadku wypada zwracać uwagę na stan opon. Często bowiem kupowane bywają opony całkiem łyse, które tak naprawdę nie powinny być już dopuszczone do obrotu. Zakup takich produktów jest wysoce ryzykowne. Pozostała część

Opony samochodowe powinny być głównie dopasowane do temperatury. W lecie powinniśmy mieć opony letnie, a zimą – zimówki. Ma to duże znaczenie, jeśli chodzi odporność na temperatury. Nie warto jeździć na danym rodzaju opon dłużej niż wymaga tego kalendarz.
Opony motocyklowe również są istotne. Jednoślady z definicji są mniej komfortowymi pojazdami. Częściej się wywracają i zgodnie ze statystykami rzadziej się z nich wychodzi cało. Jeśli jeździ się zbyt nieostrożnie o kraksę nietrudno.
Kupując tanie opony także powinniśmy kierować się krajem produkcji. W zależności od tego czy są to opony niemiecki czy pochodzące z południowych krajów, możemy być pewni, że lepiej będą się sprawować właśnie na takiej nawierzchni, jaką posiada kraj produkcji.
Źródło
Źródło: motoimperium.eu

Leave a Reply

*