Interesujące propozycje twórców znanych konsol

Dwie najbardziej innowacyjne konsole do gier zostały stworzone już prawie dekadę temu. Prototypowy Xbox 360 został stworzony osiem lat temu, odpowiednik firmy sony – PlayStation 3 miał swoją premierę rok później. Pomimo różnic w technologii na korzyść produktu marki Sony oba urządzenia mają wielu oddanych fanów. W tym roku obydwie firmy wypuściły do sprzedaży następną generację konsol – PlayStation 4 i Xbox One.

nowy xbox w pudełku

Autor: Arthur Caranta
Źródło: http://www.flickr.com
Tuż po ich zapowiedzeniu w środowisku internetowym rozpoczęła się walka zwolenników obu konsol. Z całej tej sytuacji najbardziej cieszą się gracze przywiązani do komputerów, ponieważ oni od dłuższego czasu narzekali na to, że stare konsole ograniczają rozwój gier komputerowych.

Nowoczesne technologieOprócz wyraźnie lepszych osiągów, oba urządzenia dopasowano do czasów serwisów społecznościowych. Kontroler do najnowszej konsoli PlayStation posiada nawet specjalny guzik „share” służący do udostępniania przez łącze internetowe obecnego wyniku rozgrywki. Xbox One również pozwala graczom dzielić się nagranymi fragmentami rozgrywki, kontroler (wypróbuj w promocji kontroler ruchuzobaczysz na tej stronie) tej konsoli nie ma jednak dedykowanego tego zadania przycisku. Dużo nowoczesnych rozwiązań zostało wykorzystanych w sferę kontrolowania konsoli. Bezprzewodowe dżojstiki zawierające panele dotykowe i akcelerometry czy kierujące urządzeniem z wykorzystaniem ruchu czy mowy – to pomysły które rozwijały się w ciągu ostatnich lat, a obecnie są jeszcze bardziej dokładne.

Przyszłość jest obiecującaObecnie inżynierowie obu przedsiębiorstw pracują nad nowymi urządzeniami peryferyjnymi które mają zrewolucjonizować oblicze rozrywki oferowanej przez gry na konsole. Microsoft, producent konsoli Xbox (więcej tu: sprawdź ofertę xbox w zaprezentowała niedawno technologię SmartGlass.

Technologia ta ma umożliwić połączenie telefonu komórkowego lub tabletu z konsolą, czyniąc urządzenie przenośne dodatkowym wyświetlaczem i dżojstikiem w jednym. W toku są ponadto prace nad zaimplementowaniem do obu konsol rewolucyjnego dodatku – specjalnych okularów które pozwolą graczom wcielić się w głównego bohatera gry i śledzić akcję z perspektywy tego bohatera. Eksperci prognozują ponadto, że w ciągu paru lat pojawi się jeszcze kilka urządzeń mogących współdziałać z konsolami, które mogą zmienić oblicze wirtualnej rozgrywki.

Leave a Reply

*