Sprawdź co jest najlepsze do palenia w kominku?

Kominek to marzenie wielu osób. Kojarzy się z przyjemnymi momentami, gdy na zewnątrz nieprzyjemnie, my jesteśmy w stanie ogrzewać się w jego płomieniach. Ta pierwotna potrzeba siedzenia wokół kominka to nic dziwnego, nasi przodkowie spędzali tak czas przy wspólnym ognisku. Nie da się tak naprawdę tego opisać, to tak metafizyczne wręcz uczucie, do którego chce się powracać, kiedy tylko jest taka okoliczność. Jednocześnie kominek to także szereg powinności, a najważniejszy z nich to sprawa, czym w nim palić.

kominek

Autor: Brasa
Źródło: Brasa
Co prawda, większa ilość kominków jest przeznaczona do spalania drewna kominkowego,lecz mamy też inne rozwiązania. Oczywiście, nie mówimy tutaj o kominkach gazowych, elektrycznych czy biokominkach, raczej z oczywistych powodów. Co wobec tego będzie najlepsze?

Zacznijmy od drewna, jest ono najczęściej stosowane. Jego główne pozytywy to dostępność i atrakcyjna cena. Co więcej, ma również pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ podczas jego spalania wydziela mniej szkodliwych związków niż na przykład takie materiały, jak olej opalowy czy węgiel kamienny. Popiół to jedynie 3% masy drewna, nie istnieją też kłopoty z utylizacją. Jednakowoż, musimy mieć na uwadze, że są różne rodzaje drewna, jedne trochę gorsze, drugie trochę lepsze. Najważniejsze czynniki odpowiadające za jakość drewna, to: wilgotność i gatunek.

Kolejnym ze sposobów jest brykiet drzewny. Jest to produkt całkowicie ekologiczny, pochodzi z trocin tarczanych sprasowanych, jakie nie zawierają substancji spalających. Dzięki działaniu wysokiego ciśnienia i temperatury z trocin wydobywa się lignina, ona to po zmniejszeniu temperatury zastyga spajając surowiec w formie brykietów.

Jeśli szukasz pokrewnych wiadomości na przedstawiany wątek, to bez wahania zobacz to użyteczne omówienie (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/) – ono również będzie godne Twojej uwagi.

Brykiety posiadają również inne

kominek

Autor: MULTI
Źródło: MULTI

plus. Spokojnie nadają się do dokładnego dozowania, są przy tym zupełnie bezpieczne, pozwalają na równomiernie tworzenie się płomienia przy równomiernym przebiegu temperatury.

Ostatnie godne polecenia to pellety (pelety). Ich forma to cylindryczny granulat, jaki odznacza się średnicą poniżej dwudziestu pięciu milimetrów. Składają się z wiórek, trocin, ścinki i kory. Prasuje się je pod właściwym ciśnieniem, wytłacza do odpowiedniej średnicy a potem się je suszy. Nie są wzbogacone żadnymi dodatkowymi substancjami spalającymi. Substancją wiążącą jest naturalne lepiszcze.

Czy ten wpis pochłonął Cię zupełnie? Jeżeli tak, to przeczytaj również odmienny pomocny link (http://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-jastrzebie/110), który ma podobne interesujące informacje.

Spalanie również przebiega normalnie, nie uwalniają się żadne toksyczne związki. Powstałe niewielkie ilości popiołu są idealnie jako nawóz.

Jak wynika z treści artykułu każdy z tych rodzajów posiada swoje wady i zalety, jednakże każdy z nich jest godny polecenia. Trudno powiedzieć, który jest najlepszy, bo każdy musi dobrać jak najbardziej właściwy dla swoich potrzeb. Każdy bowiem ma inne wymagania i priorytety. Zobacz więcej na

Leave a Reply

*