Słabe włosy, szara skóra na twarzy, to jeszcze nie wyrok – współczesne kosmetyki śpieszą na ratunek

Na niekorzystny wygląd włosów wpływają rożne, mniej lub bardziej ostre zabiegi do pielęgnacji. Dodatkowo, podobnie jak skóra twarzy i rąk, są ciągle narażone na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Kiedy włosy stają się przesuszone, łamliwe a także podatne na wypadanie, jedynym sposobem staje się ich właściwa odnowa.

Półka z kosmetykami do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie dziwi w tej sytuacji fakt, iż kosmetyki produkowane do tego celu stają się niezwykle prężnie rozwijającą się grupą kosmetyków – ciekawe informacje.

Kosmetyki do pielęgnacji proponowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach niezwykle rozpowszechnioną, ochoczo używaną formą preparatów kosmetycznych stanowią pianki. Preparaty te są praktyczniejsze w używaniu, dają się łatwo i równo zastosować.

W przypadku mocniej zniszczonych włosów godne polecenia są maski lub odżywki pielęgnacyjne, które pozostawia się na kilka chwil, a następnie zmywa. Zimą warto poszukać balsamów do cery i ciała z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza naskórek, a przy tym jest również naturalną esencją promieniochronną.

Promienie słoneczne oddziaływają na naszą cerę całorocznie. Porą zimową słońce oddziałuje nadspodziewanie intensywnie. Należałoby więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na deskach. Również podczas marszu nie zapominajmy o natarciu odsłoniętej skóry balsamem z filtrem. Trzeba zakupić kosmetyk z wysokim filtrem, dlatego, że promienie słoneczne wysoko w górach działają z dużo większą ostrością.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy też o ochronie delikatnej skóry na ustach i wokół oczu – Wazelina – fakty i mity.

Uczciwie zalecamy ten portal (www.theomarvee.com/36-excelsi-or) wszystkim, którzy bezskutecznie szukają materiałów o podobnej tematyce i które są równie emocjonujące. Kliknij i sprawdź!

Przedsiębiorstwa pielęgnacji profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których powierzchowność jest ważna ale mają mało czasu na pielęgnację i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym zamierzeniem jest spowodowanie błyskawicznych i namacalnych wyników: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Ciekawym pomysłem mogą być również rozgrzewające kosmetyki z dodatkiem imbiru, cynamonu materiały (zobacz pełna analiza) chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ładny zapach. Jeśli mamy pragnienie na ciepłą kąpiel, powinno się dolać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający zapach zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa.

Leave a Reply

*