Silosy lejowe nieduże i wielkie oraz suszarnie do ziarna

Silosy lejowe, oferowane przez sporo dzisiejszych firm, są osiągalne w rozlicznych pojemnościach, zarówno niedużych, jak i sporych. W zależności od konkretnej firmy, modele i pojemności silosów lejowych zdołają się od siebie różnić. W asortymencie przykładowych firm możemy odkryć silosy lejowe o objętości 95 ton a nawet takie, których pojemność wynosi aż 1000 ton! Duża rozpiętość silosów lejowych sprawia, że Klienci posiadają ogromną szansę na odszukanie tego, co będzie im odpowiadać w stu procentach.

silosy-na-ziarno-obrazek

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Silosy lejowe posiadają znaczące zastosowanie w rolnictwie, ponieważ służą do magazynowania ziarna (Araj Realizacje). Mało tego pełnią też funkcję silosów buforowych, jakie znajdują się przy czyszczalniach i suszarniach ziarna. Mają planowo skonstruowany lej (najczęściej pod kątem 45 stopni), jaki zezwala na prędkie i bardzo proste opróżnienie silosu z ziarna. Poza tym każdy model ma określony system napowietrzania, co oddziałuje na doskonałą jakość ziarna.

Pragnęlibyśmy, by te wpisy poruszały Wasze emocje. Wobec tego będziemy szczęśliwi, jeśli nawet drobny komentarz z strony pozostawiony przez Was dotrze do nas.

Silosy lejowe mogą być wykonane z materiałów różnorodnego typu, wiele przedsiębiorstw proponuje silosy ze stali konstrukcyjnej z cynkiem – profesjonalne silosy lejowe. W wyposażeniu standardowym silosów z reguły znajduje się właz dachowy oraz boczny z podestem, system ofiarowany do napowietrzania silosu, a także wywietrzniki dachowe oraz drabinka wejściowa. Dodatkowo w skład typowego zestawu wchodzi również zestaw specjalnych kotew, który mocują silos lejowy z fundamentem.

Suszarnie do ziarna nieraz wykorzystane są przez niewielkie i średnie gospodarstwa rolne.

Wejdź na stronę autora (https://www.polnet.pl/pl/mieszalnia-pasz-wydajnosc-10-ton) – tam wyszukasz masę ciekawych wiadomości, które poszerzą Twoją wiedzę na opracowany tu atrakcyjny temat.

W suszarniach wolno suszyć przeróżne typy ziarna, takie jak pszenica, owies lub kukurydza. W ofercie przedsiębiorstw znajdują się suszarnie do ziarna przeróżnego rodzaju, takie skoro suszarnie poświęcone do pracy trwałej czy też suszarnie SD z kotłem wodnym. Suszarnie przeznaczone do pracy ciągłej charakteryzuje ogromny zasyp, a także równomierne i płynne suszenie ziarna. Ofiarowane są one najczęściej dla sporych przedsiębiorstw a gospodarstw. Suszarnie z kotłem wodnym są wyposażone w instalacje kominkowe oraz wodne, dzięki nowomodnym technologiom pozwalają one na ogromną redukcję kosztów, nawet do 75 procent.

Leave a Reply

*