Rękawice motocyklowe

O sprzęcie dla człowieka jeżdżącego motocyklem można pisać bez przerwy i nigdy nie zabraknie tematów. Możemy wyszukać mnóstwo informacji dotyczących kasków, ubrań, butów, naturalnie samych motocykli, innego wyposażenia – jest tego mnóstwo. Tak samo znaczącym elementem, także mającym wpływ na wygodę i co najważniejsze bezpieczeństwo, są rękawice.

motocykl honda

Autor: Luigi Rosa
Źródło: http://www.flickr.com
Typy rękawic

Gdy idzie o rękawice motocyklowe mamy ich naturalnie wiele rodzajów. Podzielić je można w zależności od przeznaczenia, czasami również materiału z jakiego są wykonane. Większość rękawic robi się ze skóry. Najczęściej to skóra bydlęca. Nawet jeżeli rękawice są częściowo z tkaniny, to i tak spodnia część jest zawsze zrobiona ze skóry.

Najczęściej wybierane są oczywiście rękawice uniwersalne. Dość długie, z mankietem wykładanym na rękaw kurtki. Oczywiście muszą mieć wszyte tak zwane protektory, czyli elementy ochraniające dłoń w razie kolizji. Są stosunkowo sztywne, jednak komfortowe. Tak naprawdę wybór jest ogromny. Można przebierać w fasonach i odcieniach. Znaleźć możemy rękawice, które dla poprawienia walorów ochronnych mają zszyte ze sobą palce mały i serdeczny. Taki zabieg pomniejsza ryzyko złamania małego palca w razie wypadku. Od takich uniwersalnych rękawic zazwyczaj się rozpoczyna swoją przygodę. Po pewnym czasie jednak przestają wystarczać i wtedy poszukujemy innych rozwiązań.

motocykl Yamaha FJR 1300

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
Rękawice na każdą pogodę

Zwykle następnym zakupem są rękawice przeciwdeszczowe.

Zaintrygował Cię ten komentarz ze strony (http://manewr.eu/)? Jeśli się z nim nie zgadzasz, to namawiamy do polemizowania. Każda wymiana myśli jest pozytywna.

Nie są to „osobne” drugie rękawice na motor. To najzwyczajniej w świecie wodoodporny materiał, który wkładamy na „zwykłe” rękawice, aby ochronić je przed przemakaniem. Tu należy zapamiętać, by nie wybrać zbyt dużych, ponieważ mogą zsuwać się z dłoni, a to jest niewygodne i co ważniejsze niebezpieczne. Na motor (części do skuterów sklep) powinniśmy również zaopatrzyć się w wodoodporny kombinezon. Zwłaszcza, że lato zazwyczaj bywa u nas deszczowe.

Następny rodzaj rękawic, to rękawice zimowe. Są niestety mniej wygodne niż cieńsze – letnie, lecz utrzymują ciepło. Oczywiście są grube, bo poza ochraniaczami muszą mieć też wszytą jakąś ciepłą tkaninę.

Kiedy kupujemy rękawice zwróćmy uwagę na wygodę. Nie mogą ograniczać ruchów, muszą odpowiednio przylegać do dłoni. Każdy motocyklista z pewnością znajdzie dla siebie odpowiedni model. Istnieje ich tak dużo, że mamy w czym wybierać

Leave a Reply

*