W jaki sposób można dzisiaj w atrakcyjny sposób ozdobić rozmaite przedmioty?

Dziś znanych jest mnóstwo rozmaitych technik, jeżeli chodzi o wykonywanie ozdób oraz wzornictwa ogólnie. Decoupage, dzięki swoim ogromnym możliwościom oraz opcjom dopasowywania się w panujące trendy, zyskał – jako technika zdobienia – rzeszę miłośniczek. Metoda ta znana jest też pod nazwą technika serwetkowa. Już od dłuższego czasu technika ta cieszy się na rynku sporą popularnością, natomiast coraz więcej osób decyduje się na zaopatrzenie się w instruktaże i wyrabianie pięknych, pełnych oryginalności ozdób na własną rękę.

Butelka i kieliszki oblepione wzorem - technika Decoupage

Autor: John Bonham
Źródło: http://www.flickr.com
Scrapbooking – co to takiego?

Patrząc na aktualne szanse na stworzenie ozdoby niepowtarzalnej i wyjątkowej w swej prostocie, fanki minimalizmu sięgają do rozmaitych źródeł. Bardzo cenioną ostatnio techniką jest scrapbooking (również tutaj: zdobienia scrapbooking na czyli sztuka ręcznego tworzenia i zdobienia albumów zdjęciowych czy rozmaitych pamiątek rodzinnych. Scrapbook oznacza w języku angielskim album, który jest przez pasjonatów ozdabiany. Dróg do oryginalności jest całe mnóstwo!

Jak duże szanse proponuje aktualnie sposób taki jak decoupage – sklep dekupaż Sosenka

Sięgając po metodę zdobienia taką jak decoupage, której nazwa pochodzi z języka francuskiego i w tłumaczeniu znaczy wycinanie, stawiamy na bardzo interesującą drogę do osiągnięcia zamierzonego celu. Technika ( http://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/hydranty-wewnetrzne/ ) ta opiera się przede wszystkim na przytwierdzaniu na właściwie przygotowaną powierzchnię pewnego wzoru. Może być on zrobiony z papieru lub serwetki, po czym zostaje zazwyczaj pokryty niewielką warstwą lakieru. Efekt doskonały!

Modne i rozchwytywane elementy ozdobne

Biorąc pod uwagę dzisiaj spotykane trendy, scrapbooking wyraźnie się odróżnia. Dzięki zaawansowanym metodom, jakie daje ta technika, możliwe jest przede wszystkim zdobienie rozmaitych stron albumów ze zdjęciami, dzięki czemu wywierają one wrażenie na wszystkich. Zdobienie jednak nie może w dużym stopniu przytłoczyć swoją estetyką połączoną z oryginalnością samych fotografii, gdyż to one powinny zapierać dech w piersiach jako pierwsze!

Leave a Reply

*