Samochody ciężarowe pod fachowym nadzorem, czyli co zazwyczaj psuje się w tego typu pojazdach

W mnóstwie mniej bądź bardziej rozpoznawalnych porzekadłach diabeł jest kojarzony z pośpiechem, a to jak świetnie wiemy, zawsze kończy się katastrofą Jeśli takie złote myśli zastosować do kierowców ciężarówek, to od razu przypominają się groźne wypadki, w których zazwyczaj giną pasażerowie osobówek.

Zresztą przyczyną wspomnianych wypadków staje się nie tylko zbyt wielka prędkość, ale również nieostrożność czy rozkojarzenie oraz zmęczenie. Bądź co bądź, mechanicy zatrudnieni w serwisach samochodów ciężarowych mają niemało roboty, bo część uszkodzonych pojazdów znów wraca na drogi.

Tiry, transport

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR

Pewne elementy wraz z upływem lat ulegają całkowicie naturalnemu zużyciu. Wieloletni kierowcy wiedzą, kiedy należy pojechać do serwisu, aby wymienić olej albo ogumienie. Można więc stwierdzić, że niektóre prace są najzwyczajniej w świecie planowe. Z kolei do kolejnej kategorii zaliczymy takie naprawy, które niełatwo przewidzieć. Jeśli kierowca samochodu ciężarowego podczas wykonywania manewru cofania zahaczy o słup, to koniecznie trzeba będzie odwiedzić warsztat. Naprawa naczep, regeneracja klap czy wymiana skorodowanych zamków to wręcz standardowe usługi zakładów mechaniki pojazdowej ciężarówek.

Całkowicie odrębną sprawą jest awaria, która przydarza w czasie podróży. Tutaj zazwyczaj zawodzi elektronika. Jeden malutki element może definitywnie unieruchomić pojazd nawet na kilka godzin. Wszystko bywa uzależnione od rodzaju usterki oraz tego, jak prędko pomoc drogowa tir przybędzie na miejsce. Fachowcy są w stanie uruchomić na autostradzie niemalże każdy wóz.

Jeżeli ta publikacja przykuła Twój wzrok, to zerknij na omówienie, które analizuje zbliżoną kwestię. Tamten post niewątpliwie także Cię zainteresuje, więc kliknij tutaj.

I to bywa naprawdę istotne, bo jeżeli transportowane są towary szybko psujące się, to w trakcie upałów liczy się czas.

Częstotliwość występowania awarii zależy od przynajmniej kilku kryteriów. W grę wchodzą: wiek pojazdu, cyfra kilometrów na liczniku, jak również kompetencje konkretnego szofera. Pasjonaci motoryzacji będą troszczyć się o powierzony im wóz i szybko zauważą źródło potencjalnych drogowych kłopotów.

Czy nasz wpis zdaje się być intrygujący? Masz ochotę zgłębić dużo wiadomości na ten temat? Więc idź tu bmw aso kraków i przeglądnij nowy opis.

A powracają do tematu, pomoc drogowa TIR nierzadko wyrusza również do awarii podwozia, uszkodzonego ogumienia i najrozmaitszych problemów z silnikiem. Niekrótki i znany najprawdopodobniej jedynie mechanikom spis awarii kończą nieczęsto zdarzające się usterki. Tak czy siak, bez pomocy drogowej samochody ciężarowe daleko nie zajadą.

Leave a Reply

*