Pojazd zastępczy – kiedy ubezpieczyciel musi oddać nam pieniądze za wynajem auta?

Wypadek samochodowy, bądź choćby stłuczka, wiążą się, poza stresem, bądź utratą zdrowia, ze pokaźnymi stratami materialnymi. Auto bowiem, to dla części z ludzi sprawa bardzo dużej wagi.

prorent
Straty materialne, to nie tylko samo uszkodzenie, czy naprawa pojazdu- to też, w przypadku przedsiębiorstw i jej pracowników, straty doświadczone z tytułu niemożliwości wykonania zleceń. Samochód to narzędzie pracy dla bardzo wielu ludzi- biznesmenów, przedstawicieli handlowych, czy dodatkowo właścicieli firm budowlanych. Dzięki porozumieniom podpisywanym z firmami ubezpieczeniowymi, mają oni możliwość uniknięcia tych strat poprzez auto zastępcze (auto zastępcze rzeszów).

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (https://interauto.com.pl/) to często najlepsze źródło informacji? Tak jest i w tym przypadku – kiedy wejdziesz na ten link, znajdziesz podobne użyteczne materiały.

Ubezpieczalnie biorą wtenczas na siebie koszta, jakie wynikają z użytkowania takiego samochodu na czas jego remontu.

Nie jest jednak tak, że możemy wybrać jakikolwiek samochód z oferowanych przez wypożyczalnie modeli. Jeśli naprawiany samochód, to miejski kompakt, niełatwo będzie wykazać wysłannikowi zakładu ubezpieczeniowego wybór szybkiej limuzyny z wielkim silnikiem i skórzaną tapicerką. Auto powinien spełniać określone wymogi- musi być takiej samej, bądź niższej klasy. Poza tym po stronie powoda leży udokumentowanie faktu, że pojazd jest nam potrzebny do wykonywania pracy, lub, ze względu na stan naszego zdrowia, jego brak wyrządzi u nas określone straty finansowe, czy zdrowotne. Równie zasadniczym argumentem, jak wykonywanie swojego zawodu, jest np. dowożenie dzieci do szkoły. Kiedy natomiast używamy auta sporadycznie, np. raz w tygodniu na większe zakupy, to może być niełatwo przekonać ubezpieczyciela do pokrycia za nas kosztów wynajmu.

Nie musimy natomiast się ograniczać zaledwie do wypożyczalni wskazanych przez firmę w której mamy wykupioną naszą polisę. Zgodnie z prawem ubezpieczyciel nie może nam dodatkowo normować opłaty za jaką możemy wynająć auto zastępcze. Nie ma prawa także narzucać ograniczenia kilometrów, czy okresu, w jakim z samochodu będziemy korzystali. W przypadku, kiedy nasza szkoda jest całkowita – pojazd w skutek wypadku nie nadaje się do odbudowy, lub jego remont jest nieopłacalna, zakład ubezpieczeń musi nam zwrócić pieniądze za wynajem pojazdu od chwili wypadku, aż do czasu otrzymania rekompensaty.

Leave a Reply

*