Samochód po wypadku – kupić czy szukać dalej?

Zainteresowani zakupem używanego pojazdu marzą o odszukaniu systematycznie serwisowanego samochodu z pierwszej ręki a także z niskim przebiegiem, jakie rzecz jasna nie brało udziału w poważnej kolizji lub karambolu.

szkolenia

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com
Znalezienie takiego „egzemplarza” jest realne, ale mało prawdopodobne. Kierowcy nie zawsze są całkiem skoncentrowani i popełniają błędy. Dochodzi również do przypadkowych awarii pojazdów. W efekcie mamy do czynienia z kolizjami. W ułamku sekundy lśniąca karoseria i zawiła mechanika umie zamienić się w masę zgniecionej stali. Jeżeli idzie o sprzedaż samochodów uszkodzonych zajmuje się tym bardzo wiele firm – sprzedaż samochodów uszkodzonych. Reperacja powypadkowa sama w sobie nie jest czymś złym – niektórzy blacharze porównują ją do wizyty u chirurga. Wytwórcy aut przewidują ewentualność reperowania aut. Fabrykują elementy karoseryjne, podłużnice jak też rozmaite profile, a autoryzowane warsztaty otrzymują wskazówki dotyczące technik reperacji. Fortel tkwi w sumptach. Zakup nowych części i wspawanie, przynitowanie ich w konstrukcję pojazdu jest czasochłonne oraz trudne, ale wykonalne.
Im młodszy czterokołowiec uległ uszkodzeniu, tym większa szansa, że zostanie profesjonalnie zreperowany. W przypadku starszych aut koszta fachowego wyeliminowania uszkodzeń zbliża się do wartości samochodu – samochody flotowe Autoonline, zatem ubezpieczyciele nie widzą sensu w opłacaniu podobnych napraw. Stan wielu czterokołowców w Polsce jest mizerny. Zaciekawieni kupnem używanego samochodu mają tego świadomość. Nawet jeśli nie decydują się na oględziny w zakładzie, na własną rękę starają się odrzucić czterokołowce z poważnymi wadami.

Jeżeli chodzi o sprzedaż samochodów powypadkowych w naszej ojczyźnie to częsty proceder. Nierzadko pierwszym krokiem oględzin będzie przyjrzenie się powłoce lakieru na drzwiach, buforach oraz błotnikach. Coraz częściej w necie mają miejsce licytacje pojazdów.

Leave a Reply

*