Prawidłowy rozwój własnego niemowlaka to dzisiaj podstawa!

Są rodzice, którzy na pewno niesamowicie przesadzają. A więc przykładowo podsyłają własne dziecko na zbyt dużo wszelkiego rodzaju zajęć, co powoduje, że dziecko jest przemęczone. W końcu wyłącznie obowiązkowa szkoła oraz odrabianie lekcji zajmują sporo życia! A należy jeszcze dodać język angielski, basen, rytmikę, etc. A więc najpoważniejsza porada dla każdego rodzica: nigdy nie można przesadzić ze zbyt dużymi wymaganiami wobec własnego dziecka, ponieważ potem mogą być spore problemy.

Jeżeli jakiś piłkarz zbyt dużo trenuje, po pewnym okresie czasu miewa sporo momentów kompletnego zwątpienia, a na dodatek jest dużo bardziej podatny na wypalenie zawodowe oraz kontuzje. Z dziećmi nie jest identycznie, lecz bardzo podobnie. Choć oczywiście wielce ambitne dziecko to skarb!

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Już od najmłodszych lat trzeba zadbać o trochę bardziej ponadstandardowy rozwój pociechy, np. dużo są w stanie dać maty edukacyjne (tutaj), które powodują, że dziecko ma możliwość doskonale się zabawić, przy czym jednocześnie będzie niejako zwiększać swój intelekt. Można śmiało powiedzieć, iż dzieciństwo jest najbardziej istotne – jeśli rodziciele podchodzą poprawnie do wychowywania swojego dziecka, tak naprawdę powodują, że nawet typowe dziecko, bez wielkiego ilorazu inteligencji, będzie o wiele szybciej się rozwijało. A który rodzic nie chce mieć niesamowicie mądrego szkraba? – kontynuuj czytanie o zabawkach dla niemowląt

Bardzo mylą się również te osoby, które sądzą, iż najlepszym rozwiązaniem jest najzwyczajniej w świecie pozostawienie swojego dziecka, tzn. naturalnie bez jakichś patologii, lecz zasadniczo spora liczba rodziców wcale nie dba o pobudzanie rozwoju własnej pociechy. W sumie to łatwe do wytłumaczenia: przecież wszystkiego dzieciaki będą miały okazję dowiedzieć się od nauczycieli w szkole.

Aby dostać następne wiadomości w tej kwestii przenieś się do następnej strony. Tam z pewnością zaciekawi Cię ciekawa kwestia (www.tulibaby.pl/spiworki-dla-niemowlat).

Jednakże trudno jednoznacznie powiedzieć, iż to odpowiednia postawa. Jeśli bez żadnego bólu nasze dziecko będzie mogło powiększyć własne możliwości intelektualne, w sumie dlaczego mielibyśmy zrezygnować z tego? Zwłaszcza, że w końcu dziecko później nam za to podziękuje.

Jeżeli rodzic nie umie zachować odpowiedniego dystansu, czyli będzie wywierał za duży dystans do swojej pociechy, musi szybko się opamiętać, bo tak naprawdę jeszcze jest w stanie sprawić, że dziecko niejako nabierze znacznego wstrętu do edukacji!
Źródło: http://www.eduleon.pl/

Leave a Reply

*