Automatyka w przemyśle

Rozwój nowoczesnej technologii powoduje iż coraz więcej działań w przemyśle oddajemy robotom, praktycznie bezobsługowym liniom wytwórczym. Pomału więc spełniają się przepowiednie modernistycznych literatów z początku dwudziestego wieku. Choć nie do końca. Wydaje się że świat jakkolwiek nie zginął zdominowany poprzez maszyny. Wciąż jakoś żyjemy. A wręcz rozwój robotyki wywołał powstanie nowych wyspecjalizowanych przedsiębiorstw dających zatrudnienie rzeszom inżynierów zajmujących się projektowaniem rozwiązań dla konkretnych firm.

przemysł

Autor: European Southern Observatory
Źródło: http://www.flickr.com
Z biegiem czasu powstała cała gałąź wiedzy absorbująca się właśnie projektowaniem oraz wykonywaniem sprzętów dla samoczynnych linii produkcyjnych. Jedną z pierwszych na rynku była firma Truck produkująca automatykę dla przemysłu. Firma ta od początku postawiła na wykorzystanie plusów płynących z globalizacji, dziś jest to jeden z większych koncernów na całym świecie. Zobacz produkty: Firma Truck startowała jako przedsiębiorstwo na rynku amerykańskim. Dzisiaj posiada filie praktycznie na całym świecie. W Europie główne biuro przedsiębiorstwa mieści się w Niemczech.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w wytwórczości elementów, bez których nie może działać żadna linia (http://www.malowanielinii.com/) produkcyjna, są to wszelakiego rodzaju sensory wykorzystujące najnowocześniejsze osiągnięcia techniki. Obojętnie więc od tego czy produkujemy czujniki – czytaj resztę pod adresem – Truck można wybrać przykładowo nadzwyczaj dokładne laserowe sensory. Mogą one służyć jako element systemów

przemysł

weryfikowania jakości produktów. Dostosowane do indywidualnych wymagań systemy sterujące razem z czujnikami Turck sprawdzą jakość przykładowo produkowanych części elektronicznych – . Według informacji fabrykanta proponuje on ponad 5000 różnego rodzaju tego takich sprzętów.

Na pewno więc znajdą coś dla siebie fabrykanci sprzętów elektronicznych w których niezbędny jest wysoki stopień precyzji oraz możliwie największa sterylność. Takie wymagania może spełnić jedynie zautomatyzowana linia produkcyjna. Rozwiązania przedsiębiorstwa Turck niechybnie przydadzą się także w przemyśle spożywczym. Sensory zbliżeniowe sterować mogą na przykład dozowaniem kremu albo lodów do kubków na liniach pakujących. Czujniki takie możemy stosować też w przemyśle samolotowym a także w przemyśle chemicznym.

Leave a Reply

*