Różnorodność gatunków win obecnych w Polsce

Najlepsze i prawdziwe wino powstać może wyłącznie z winorośli. Smak gron nierozłącznie wiąże się z geograficzną pozycją winnicy, a to z kolei ma oddziaływanie na smak wyprodukowanego wina. Czynniki które działają na cechy i indywidualność wyrobu finalnego to gleba, spoczywająca pod nią skała, wysokość nad poziomem morza, nachylenie obszaru, orientacja w stosunku do słońca, generalnie zrozumiany mikroklimat. Winnice na ogół są lokalizowane na zboczach wzniesień, na ziemiach, które są zazwyczaj bezużyteczne dla różnych roślin.

wina

Autor: Andrea
Źródło: http://www.flickr.com
Winnice najczęściej zakłada się na południowych zboczach, żeby zwiększyć bezpośrednią ekspozycję na promienie słońca. Wachlarz smaków win jaki proponuje winiarnia jest duży – zobacz – gastro centrum patelnia gazowa gastronomiczna naszą winiarnię na zdjęciach. Każde z nich posiada własne atuty zależnie od gustów konsumenta. Wypijanie kieliszka czerwonego wina do posiłku rozjaśnia rozum i dobrze oddziałuje na trawienie. Czerwone wino jest sojusznikiem w leczeniu nadciśnienia tętniczego ze względu na dużą zawartość potasu, jaki reguluje ciśnienie. Wino zwiększa średnicę tętnic wieńcowych, oddziałując na lepsze odżywienie serca i minimalizując zagrożenie niedokrwienia organu.

Białe wino posiada wysoką kwasowość, w związku z tym ułatwia trawienie ryb i produktów morza. Czerwone wino lepiej radzi sobie z tłuszczami zawartymi w mięsie, głównie czerwonym. Picie nieznacznych ilości wina pomniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób nowotworowych. Dzieje się tak za sprawą przeciwutleniaczy, które neutralizują wolne rodniki. Wino stanowi doskonały trunek do obiadu i sałatek. Delektujemy się nim podczas spotkań towarzyskich, bankietów, przyjęć. W dobrej winiarni istnieje sala degustacyjna (pobierz fotki tej sali), gdzie prawdziwi miłośnicy mają możliwość skosztować wyszukanych smaków wina.

W ten sposób właściciele wpajają kulturę winiarską w Polsce. Sale są zaaranżowane w wykwintny sposób, żeby zgromadzenia przy lampce wina były dla smakoszy autentyczną przyjemnością. Wykwalifikowana kadra potrafi w doskonały sposób doradzić w wyborze dobrych trunków. Mimo każdych świetnych cech wina (tak jak ta winnica), powinno się mieć na uwadze, że wino jak każdy trunek należy spożywać z powściągliwością.

Leave a Reply

*