Rozliczenie PIT 2016 / 2017 – koniecznie dowiedz się więcej w tym temacie

Bez wątpienia najłatwiejszym sposobem rozliczania się z urzędem skarbowym jest współcześnie rozliczanie się poprzez internet. Co roku coraz to większa ilość podatników rozlicza się z urzędem fiskalnym dokładnie w tenże sposób.
Blankiet deklaracji podatkowej PIT-38 służy do rozliczania zysków kapitałowych.

pożyczki

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
miejsce

Składają go osoby, które w roku podatkowym otrzymały zyski m.in. z odpłatnego scedowania papierów wartościowych bądź objęcia udziałów w spółkach.

Jeśli omawiany tu artykuł zajął Cię i chcesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link (https://contra-odszkodowania.pl/), gdzie wyszukasz dużo treści.

Naprowadzamy jak wypełnić go zapoznaj się z przydatnymi tekstami na Pitonline. Zgodnie z artykułem 45 ustawy, deklarację składa się w terminie do dnia 30 kwietnia roku następującego po r skarbowym.

Ten najnowszy artykuł (https://www.workservice.pl/praca/logistyk/olsztyn/) tworzyliśmy dla Ciebie bardzo pieczołowicie. Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu i wejdziesz na naszą kolejną witrynę.

Podatnicy niemający na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej miejsca zamieszkania, jeśli uzyskali w roku podatkowym dochody ze źródeł dochodów położonych na obszarze Polski, a planują opuścić terytorium Polski przed wyżej wymienionym terminem, obowiązani są oddać zeznanie za rok podatkowy przed opuszczeniem obszaru Polski. Deklarację możesz złożyć bezpośrednio w urzędzie skarbowym bądź nadać (złożyć, posłać) w sposób założony w art. 12 § 6 Ordynacji podatkowej (między innymi w postaci dokumentu elektronicznego przez Internet, w tym bez potrzeby uwierzytelniania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym).

Podatnicy posiadający miejsce zamieszkania na obszarze Polski składają deklarację do urzędu podatkowego ustalonego wedle miejsca zamieszkania w minionym dniu roku podatkowego, a jeżeli zamieszkanie na terenie Polski ustało przed tym dniem – wedle ostatniego miejsca zamieszkania na jej terenie sprawdź portal firmy Patataj. Podatnicy nieposiadający punktu zamieszkania na obszarze Polski składają deklarację do urzędu skarbowego stosownego w kwestiach opodatkowania osób z zagranicy, jak podaje portal podatnika.

Leave a Reply

*